Është publikuar lista e fytyrave të femrave më të bukura të vitit 2014, e përzgjedhur nga kritikët e pavarur. Ky është viti i 25-të me radhë që kritikët zgjedhin 100 femrat me fytyrat më të bukura në botë.

Femra nga 38 vende të botës janë përfshirë dhe ky numër po rritet çdo vit e më shumë, me femra që bukuria e tyre ka shkëlqyer për vite me radhë dhe me fytyra të reja që po bëjnë vend në listë. Këtë vit në vendin e parë është këngëtarja bukuroshe nga Koreja e Jugut, NANA, për të cilën kritikët kanë thënë se, si asnjë vit tjetër, ajo nuk ka pasur asnjë konkurrencë të përafërt. Këto janë femrat me fytyrat më të bukura për vitin 2014:

 • 100. Nina Dobrev – BUL / CAN
 • 99. Hara – KOR
 • 98. Rachel Weisz – UK
 • 97. Bella Thorne – USA
 • 96. Kerry Washington – USA
 • 95. AxelleDespiegelaere – BEL
 • 94. KatherynWinnick – CAN
 • 93. Megan Young – USA / PHI
 • 92. Barbara Palvin – HUN
 • 91. Nicola Peltz – USA
 • 90. Lisa Tomaschewsky – GER
 • 89. Alicia Vikander – SWE
 • 88. Antonia Iacobescu – ROM
 • 87. Ana Kasparian – USA / ARM
 • 86. Natalie Dormer – UK
 • 85. VicaKerekes – HUN / SLK
 • 84. ThylaneBlondeau – FRA
 • 83. IU – KOR
 • 82. Xenia Tchoumitcheva – RUS / SWI
 • 81. Scarlett Johansson – USA
 • 80. AditiRaoHydari – IND
 • 79. Cynthia Addai Robinson – UK / USA
 • 78. Jooyeon – KOR
 • 77. Kiernan Shipka – USA
 • 76. Yoona – KOR
 • 75. Aimee Carrero – DOM / USA
 • 74. Mila Kunis – UKR / USA
 • 73. PoydTreechada – THA
 • 72. Cintia Dicker – BRA
 • 71. Emma Ma’embong – MAL
 • 70. Flora Coquerel – FRA / BEN
 • 69. Selena Gomez – USA
 • 68. Imogen Poots – UK
 • 67. Truong Tri Truc Diem – VIE
 • 66. Fan Bingbing – CHN
 • 65. Sophie Turner – UK
 • 64. Sooyoung – KOR
 • 63. Emma Stone – USA
 • 62. Olivia Cooke – UK
 • 61. Liu Yifei – CHN
 • 60. Suki Waterhouse – UK
 • 59. Gianna Jun – KOR
 • 58. Monica Bellucci – ITA
 • 57. DeepikaPadukone – DEN / IND
 • 56. Woori – KOR
 • 55. Cara Delevingne – UK
 • 54. Bella Heathcote – AUS
 • 53. Minah – KOR
 • 52. Juno Temple – UK
 • 51. Olivia Wilde – USA
 • 50. HarukaShimazaki – JAP
 • 49. Lena Gercke – GER
 • 48. Alison Brie – USA
 • 47. AnnetMahendru – RUS / AFG / IND
 • 46. Keira Knightley – UK
 • 45. Sarah Ellen Robertson – AUS
 • 44. Vanessa Hessler – ITA
 • 43. Nozomi Sasaki – JAP
 • 42. Amber Heard – USA
 • 41. Jennifer Lawrence – USA
 • 40. Freida Pinto – IND
 • 39. Kate Beckinsale – UK
 • 38. Odeya Rush – ISR / USA
 • 37. Alexandra Joner – NOR
 • 36. Sarah Gadon – CAN
 • 35. Jessica Jung – KOR / USA
 • 34. Natalie Portman – ISR / USA
 • 33. Eve Hewson – IRE
 • 32. Lily Collins – UK / USA
 • 31. Ana de Armas – CUB
 • 30. Malena Costa – SPA
 • 29. CamrenBicondova – USA
 • 28. TamsinEgerton – UK
 • 27. Song HyeKyo – KOR
 • 26. Charlotte Le Bon – CAN
 • 25. Satomi Ishihara – JAP
 • 24. Kate Bock – CAN
 • 23. Kim Taeyeon – KOR
 • 22. Emilie VoeNereng – NOR
 • 21. Nathalie Emmanuel – UK
 • 20. Zhu Zhu – CHN
 • 19. Jessica Brown Findlay – UK
 • 18. Gal Gadot – ISR
 • 17. Go Ara – KOR
 • 16. Alexandra Daddario – USA
 • 15. GuguMbatha-Raw – UK
 • 14. Marion Cotillard – FRA
 • 13. Elsa Hosk – SWE
 • 12. India Eisley – USA
 • 11. Suzy Bae – KOR
 • 10. MaitePerroni – MEX
 • 9. Emma Watson – UK
 • 8. MireiKiritani – JAP
 • 7. Emilia Clarke – UK
 • 6. GolshiftehFarahani – IRN
 • 5. Zara Larsson – SWE
 • 4. Camilla Belle – USA / BRA
 • 3. LupitaNyong’o – KEN
 • 2. Chloe Moretz – USA

 

 • 1. Nana – KOR
[iframe width=”600″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/-5R9OQveDdo?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
PUBLICITET