Sot shënohet 106 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë dhe kjo ditë festohet nga shqiptarët në të gjithë botën kudo ndodhen. Urimi i parë ka ardhur nga kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.

Kreu i qeverisë e ka shoqëruar urimin e tij me një foto të veçantë nga takimi i dy qeverive në Pejë, teksa ai dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj bashkojnë duart mbi flamurin kombëtar,

në përfundim të nënshkrimit të marrëveshjeve të rëndësishme mes Shqipërisë dhe Kosovës. “MIRËMËNGJES dhe GËZUAR DITËN E FLAMURIT”- shkruan Rama.