Zv/Kryeministrja Senida Mesi ka zhvilluar nje vizite zyrtare ne Mal te Zi ku eshte takuar me homologun malazes Miluti Simoviç dhe Ministren per Administraten Publike Suzana Pribiloviç.

POSTIMI I PLOTE I SENIDA MESIT

#Podgoricë – Kënaqësi të takohesha me Znj. Suzana Pribilović, Ministre e Administratës Publike e Malit të Zi 🇲🇪️, me të cilën 👉 diskutuam kryesisht për nevojën e shkëmbimit të përvojave reciproke në fushat e administratës publike dhe të shërbimeve publike👌.

Bashkëpunimi rajonal, si dhe sfidat e përbashkëta të të dy vendeve tona në rrugëtimin evropian 🇪🇺️, ishin gjithashtu fokus i bisedës gjatë takimit me Znj. Pribilović.

Image may contain: 3 people, people sitting and indoor

Image may contain: 2 people, people sitting