LAJME
VLLAZNIA SHENON GOLIN E DYTE,VLLAZNIA-TEUTA 2-0

Ne stadiumin "Loro Borici" te Shkodres po luhet ...

VETTINGU NË POLICI ,DOSHI:TE MERREN PARASYSH DHE PROPOZIMET E OPOZITES

Deputeti i Partisë Social Demokrate në qarkun e ...

VLLAZNIA U-19 MUND PARTIZANIN 2-1 ,VLLAZNIA U-17 VAZHDON KRYESIMIN

2-1 në kupë, 2-1 në kampionat, Vllaznia nuk ...

HENDBOLL, VLLAZNIA FITON NË FUND NDAJ TIRANËS

Vllaznia në hendboll ka marrë një fitore ...

HEC-ET NË OSUM, MINISTRIA NIS PROCEDURAT PËR ZGJIDHJEN E KONTRATËS

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka ...

SIPËRMARRJET, RAMA: TA BËJMË SHQIPËRINË NJË ITALI TË VOGËL

Kryeministri Edi Rama gjatë forumit të biznesit ...

SERI ORTEKËSH NË ALPE, 3 TË VDEKUR E 10 TË PLAGOSUR

3 persona humbën jetën nga ortekët në malet e ...

ASTRIT PATOZI KUJTON ÇADRËN E PD: MOS E MALLKONI KOT 18 SHKURTIN!

Ka shumë njerëz që e kujtojnë sot Republikën e Re ...

PR/LIGJET DHE PARTIA, RAMA MBLEDH GRUPIN PARLAMENTAR

Kryetari i PS, Edi Rama ka mbledhur grupin ...

PRESIDENT KOMBËTAR? PRINC LEKA I PËRGJIGJET RAMËS: DUHET MBRET

Kreu i qeverisë shqiptare deklaroi dje nga ...

CUTILLO: REFORMA NË DREJTËSI DO TËRHEQË SHUMË INVESTUES ITALIANË

Në Tiranë po zhvillohet Forumi i Biznesit ...

NIS PUNË TASK-FORCA KUNDËR KRIMIT, JA DOSJET QË DO HETOJË

Të besueshëm, me integritet dhe me aftësi ...

BUSHATI MERR PJESË NE KONFERENCËN E SIGURISË SË MUNIHUT

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir ...

MPJ GREKE: “MARRËVESHJA E DETIT NUK ËSHTË MBYLLUR”

Ministria e jashtme greke ka deklaruar se çdo ...

DUKE FILLUAR NGA 1 MARSI, TEST I RI PËR PATENTË

Duke nisur nga data 1 mars 2018 drejtoria e ...

RUSI, SULM ME ARMË NË NJË KONCERT, 4 TË VRARË DHE 4 TË PLAGOSUR

Katër persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë ...

KRONIKE
SHPËRTHIM BIZNESIT NË MESNATË

Shpërthim i radhës është shënuar në Kaninë të ...

VETËVRITET ME ARMË BRENDA NË MAKINË 22-VJEÇARI

Një 22-vjeçar është gjetur i pajetë brenda ...

PLAGOSET ME ARMË GJAHU 44-VJEÇARJA

Një 44-vjeçare është dërguar në gjendje të rëndë ...

ADOLESHENTJA SHQIPTARE VDES NË SHINAT E TRENIT

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në ...

AKSIDENTI TRAGJIK, REAGIME NË RRJETET SOCIALE

Tragjedia që ndodhi mbrëmjen e djeshme në aksin ...

MARKETING
PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    --------------

VENDI

E hene, Feb 19 2018

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka nisur procedurën për zgjidhjen e kontratës për HEC-et mbi Osum pas deklaratës pak ditë më parë të kryeministrit Rama që u tërhoq nga projektet. Ministria njofton sot ka nisur procedura për zgjidhjen e kontratës për HEC Bigas 1 dhe Bigas 2. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë shprehet se mbështet dhe inkurajon zhvillimin e burimeve të reja energjetike pasi vendi ka potenciale hidrike, por me duhet të jenë në përputhje me kushtet teknike dhe në harmoni me mjedisin.

E hene, Feb 19 2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka paralajmëruar të gjithë politikanët, se shumë shpejt do t’i nënshtrohen procesit të Vetting-ut. Xhafaj deklaroi se të parët që do të kalojnë në sitën e Vetting-ut janë ata që kanë pasur rol vendimmarrës në fatet e këtij vendi dhe në pasuritë e qytetarëve të këtij vendi. Në Komisionin e Sigurisë, Xhafaj theksoi se pas Vetting-ut në polici, SHÇBA dhe Gardën e Republikës, do të nisë Vetting-u në politikë, duke shtuar se procesi le të fillojë dhe nga vetë ministri i Brendshëm.

E hene, Feb 19 2018

Presidenti Ilir Meta pritet t'i kërkojë Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme plotësimin e të dhënave në kërkesën për plotfuqishmërinë në bisedimet me Greqinë. Burimet kanë bërë të ditur se pas kthimit nga Kosova kreu i shtetit shqiptar do ti drejtohet me një shkresë zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit Ditmir Bushati për të vijuar me procedurat e kërkuara. Po ashtu mësohet se Kreu i Shtetit shqiptar do të kërkojë që në negociata të përfshihet në negociata dhe një përfaqësues i Presidentit, ai i Shërbimit Informativ Shtetëror si dhe i Ministrisë së Drejtësisë.

E diel, Feb 18 2018

Duke nisur nga data 1 mars 2018 drejtoria e shërbimit të transportit rrugor do të nisë aplikimin e rregullave të reja në lidhje me testimin e shtetasve që duan të pajisen me leje drejtimi për automjete.

E shtune, Feb 17 2018

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e Ersekës. Lëkundjet janë regjistruar në orën 05:33 minuta me një thellësi prej 2 km dhe epiqendër 9 km nga Erseka. Tërmeti është ndjerë edhe në zonat e tjera të qarkut të Korçës. Paraprakisht raportohet se nga tërmeti nuk ka demë.

Premte, Feb 16 2018

Një tjetër foshnje ka humbur jetën për shkak të fruthit në QSUT. Një bebe 4 muajshe, vajzë, e cila ka mbërritur nga Peshkopia me bronkopneumoni ka humbur jetën pak ditë më parë, por njësoj si për rastin e parë, lajmi nuk është bërë publik.

Premte, Feb 16 2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ndërprerë procesin e Vettingut për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Vendimi është marrë sot, një javë pas Llalla u tërhoq nga e drejta për t'u rikthyer Gjyqtar në Gjykatën e Apelit dhe për rrjedhojë u largua nga sistemi i drejtësisë. Kësisoj, Vettingu ndaj Llallës i nisur rreth një vit më parë, ndërpritet përfundimisht.

Premte, Feb 16 2018

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha se janë 130 punonjës të policisë së burgjeve që janë të përfshirë në rekorde penale. Shefja e dikasterit të drejtësisë gjatë raportimit në Komisionin e Integrimit Europian tha se ka filluar edhe procedimi disiplinor për ta.

Faqja 1 ne 249
Aktualitet
HAXHINASTO TE KRIMET E RËNDA: DËSHMOVA PËR PËRGJEGJËSITË E MIA

Ish-ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, ...

RREZIK NGA BOMBULAT E PAKONTROLLUARA

Perdorimi i bombulave te gazit ka rezultuar fatal ...

VAU DEJËS, TASK FORCA PËR UJIN

Ashtu si në të gjithë vendin edhe në Vau Dejës, ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 366 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport
beauty point

Publicitet

LAJME NGA BOTA

SERI ORTEKËSH NË ALPE, 3 TË

3 persona humbën jetën nga ortekët në malet e Alpeve,

Me shume

RUSI, SULM ME ARMË NË NJË

Katër persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur

Me shume

“DAILY MAIL” NGATËRRON

Koncertin e Rita Orës në Prishtinë për 10-vjetorin e

Me shume

RRËZOHET AEROPLANI ME 60

Një aeroplan me 60 pasagjerë është rrëzuar në një zonë

Me shume

MEKSIKA GODITET NGA NJË

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Meksikën jugperëndimore

Me shume

TË SHTËNA ME ARMË NË NJË

Vetëm dy ditë pas masakrës së Floridas, duket se një tjetër

Me shume