LAJME
PËRJASHTIMI NGA LIBRA, FLET PËR HERË TË PARË MIMOZA HAFIZI

Mimoza Hafizi, deputete e LIBRA-s, ka folur për ...

ITALI, KANDIDATI PËR KRYEMINISTËR: DO DËBOJMË 500 MIJË EMIGRANTË

Italia është përfshirë gjatë kohëve të fundit nga ...

DITMIR BUSHATI, ZGJIDHET POLITIKANI I VITIT NE SHKODER

Në një sondazh të zhvilluar online nga agjensia e ...

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA TAKIM ME DEMOKRATET SHKODRANE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ...

SHTROHET NË SPITAL AKTORJA E NJOHUR TINKA KURTI

Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me ...

DËNOHET PËR DOPING RUMUNI, SHTANGISTI SHQIPTAR QERIMAJ FITON MEDALJEN

Erkand Qerimaj shkruan një faqe të rëndësishme të ...

PËR SHKAK TË FLAMURIT SHQIPTAR, NUK LEJOJNË MËSIMIN E SHQIPES

Prindër dhe nxënës në ishullin e Kretës nuk kanë ...

SHBA, VRITET NJË STUDENT DHE PLAGOSEN 5 TË TJERË NË KOLEGJ

Një student ka mbetur i vdekur dhe 5 të tjerë ...

RAKIPI DHE REHOVECI KËRKOJNË KTHIMIN E IMUNITETIT, ANKIMOJNË NË GJYKATË

Ish deputeti Aqif Rakipi ankimon në Gjykatën e ...

BARKIÇI: JAVA MË E KEQE E PESHËNGRITJES SHQIPTARE

Pas publikimit të lajmit se peshëngritësja ...

TUFI: PISTA E TARTANIT NË KUSHTE PERFEKTE

Në stadiumin “Loro Boriçi” tashmë edhe pista e ...

KAPITENI I EKIPIT U-19 FIRMOS ME VLLAZNINË

Tek Akademia e Vllaznisë pasditen e së dielës ...

NË SHKODRËN E 1001 PROBLEMEVE…

Një qytet si Shkodra përvec resurseve të medha, ...

ERË PROTESTASH DHE ZGJEDHJESH NË PD

Me stinën e protestave Partia Demokratike e ...

GJONAJ PARALAJMËRON PUNONJËSIT E BURGJEVE:TË GJITHË NË VETTING

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka ...

EUROPA NË ALARM, VIDHET NË BELGJIKË KAMIONI ME 34 MIJË LITRA KIMIKATE

Një kamion që besohet të ketë rreth 34,000 litra ...

RRJEDHJE GAZI, EVAKUOHEN 1450 PERSONA

Afro 1.450 persona janë evakuuar nga një lokal ...

18 TË ARRESTUAR NË ITALI, MES TYRE EDHE SHQIPTARË

18 persona kanë përfunduar në prangat e ...

KRONIKE
KANOS ISH KUNATEN,NDIQET PENALISHT

Një 41-vjeçar me banim në Kamzë është nën hetim ...

GRABITET ME DHUNË NJË PIKË E KËMBIMIT VALUTOR

Një pikë e këmbimit valutor ka rënë pre e ...

MJETI DEL NGA RRUGA DHE PËRPLASET ME PISHAT,PLAGOSET RENDE DREJTUESI

Nje aksident rrugor ka rezultuar me pasoja per ...

PËRJASHTIMI NGA LIBRA, FLET PËR HERË TË PARË MIMOZA HAFIZI
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

PËRJASHTIMI NGA LIBRA, FLET PËR HERË TË PARË MIMOZA...

Mimoza Hafizi, deputete e LIBRA-s, ka folur për herë të parë në media për përjashtimin e saj nga kjo parti. Hafizi thote se përjashtimi i saj është një makinacion i sajuar.
KANOS ISH KUNATEN,NDIQET PENALISHT
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

KANOS ISH KUNATEN,NDIQET PENALISHT

Një 41-vjeçar me banim në Kamzë është nën hetim pasi akuzohet për veprën penale “përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”, në dëm të ish-kunatës së tij.
ITALI, KANDIDATI PËR KRYEMINISTËR: DO DËBOJMË 500 MIJË EMIGRANTË
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

ITALI, KANDIDATI PËR KRYEMINISTËR: DO DËBOJMË 500 MIJË...

Italia është përfshirë gjatë kohëve të fundit nga një debat i madh politik, i cili po i shërben përgatitjeve për zgjedhjet e 4 marsit. Partitë atje tashmë kanë ndezur motorët për të arritur rezultate pozitive dhe për të fituar të...
GRABITET ME DHUNË NJË PIKË E KËMBIMIT VALUTOR
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

GRABITET ME DHUNË NJË PIKË E KËMBIMIT VALUTOR

Një pikë e këmbimit valutor ka rënë pre e grabitjes me dhunë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Levan të Fierit.
MJETI DEL NGA RRUGA DHE PËRPLASET ME PISHAT,PLAGOSET RENDE DREJTUESI
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

MJETI DEL NGA RRUGA DHE PËRPLASET ME PISHAT,PLAGOSET RENDE...

Nje aksident rrugor ka rezultuar me pasoja per drejtuesin e mjetit.Sipas policise se Shkodres më datë 22.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin K.T, vjeç 46, banues në fshatin Vrith, Malësia...
DITMIR BUSHATI, ZGJIDHET POLITIKANI I VITIT NE SHKODER
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

DITMIR BUSHATI, ZGJIDHET POLITIKANI I VITIT NE SHKODER

Në një sondazh të zhvilluar online nga agjensia e spektakleve “Buna 1”, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, është vlerësuar nga votuesit me 40 % të votave si politikani i vitit. Në garën ku morën pjesë 48...
KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA TAKIM ME DEMOKRATET SHKODRANE
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA TAKIM ME...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar mbledhje pa praninë e mediave me strukturat e PD-së në Shkodër. Kryetari i partisë opozitare më të madhe në vend u shpreh se kjo qeveri nuk mund të ndalë 120 mijë shqiptarë në...
LU: NË VEND QË TË FAJËSONI SHBA E BE, FUTJUNI PUNËS PËR REFORMËN NË DREJTËSI
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

LU: NË VEND QË TË FAJËSONI SHBA E BE, FUTJUNI PUNËS...

Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me reformën e drejtësisë.
SHTROHET NË SPITAL AKTORJA E NJOHUR TINKA KURTI
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

SHTROHET NË SPITAL AKTORJA E NJOHUR TINKA KURTI

Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital. Lajmi konfirmohet nga burime të afërta me aktoren. Të njëjtat burime saktësuan se aktorja është ekzaminuar në një nga spitalet e kryeqytetit, duke shfaqur probleme në...
‘ ‘UNË KAM VRARË 1 NJERI DHE NUK KAM PROBLEM TË VRAS EDHE TË TJERË’, GJYQI NË TIRANË
Ndryshimi i fundit Jan 23 2018

‘ ‘UNË KAM VRARË 1 NJERI DHE NUK KAM PROBLEM TË VRAS...

Gjobëvëniet mes ish-partnerësh dhe të rinjsh që kërcënojnë njeri-tjetrin me foto intime nuk janë të panjohura për gjykatën. Një rast i tillë po gjykohet te Krimet e Rënda, por i akuzuari mohon ta ketë kërcënuar ish-të dashurën.

Aktualitet

MARKETING
RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  --------------
E shtune, 30 Gusht 2014 21:50

AKSIDENTI, VDES 34 VJEÇARI

NGJARJA NE AKSIN SHKODËR – LËZHE, PRANE FSHATIT MËLGUSHË.
Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në vendin e quajtur Melgushe, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Për pasojë është plagosur dhe disa orë më pas ka ndërrruar jetë në spital drejtuesi i automjetit, Përparim Zagani, 34 vjeç banues në fshatin  SHkjeze  te Komunes Bushat në Shkodër.

E shtune, 30 Gusht 2014 21:49

ARSIMI PROFESIONAL OFRON PUNËSIM

MEHMETAJ: TURIZMI, TEKSTILI DHE TELEMARKETINGU DEGËT PRIORITARE
Pas deklarates se djeshme te ministrit veliaj se arsimi profesional do te jete prioritet i qeverise star+ iu drejtua zyres se punes ne shkoder per te kuptuar nese tregu i punes ne shkoder kerkon kontigjent me aftesim professional.

E shtune, 30 Gusht 2014 21:45

MUNGESA E ROJEVE, PUSHUESIT TË FRIKËSUAR

RASTI I DISA DITËVE MË PARË NË POGRADEC,  MUND TË PËRSËRITET NË VELIPOJË.
Askush nuk te pengon ne plazhin e Velipojes te marresh ne vake dhe ti drejtohesh detit, e ku ne mungese te rojeve b regdetare, jeta e cdo pushuesi eshte ne rrezik.

E shtune, 30 Gusht 2014 21:43

ADMINISTRATA TË KTHEHET NË PUNË

QYTETARËT, PJESËRISHT TË KËNAQUR ME PERFORMANCËN E NËPUNËSVE CIVILË
Te dielen perfundon vera. A ka pushuar mjaftueshem administrata publike?
Sa te kenaqur jeni me punen e kesaj administrate?

 

 

 

E shtune, 30 Gusht 2014 21:09

RAINERI: NË ÇDO NDESHJE PËR FITORE

TRAJNERI I VLLAZNISË, SHEH NJË PËRBALLJE TË VËSHTIRË  ME TEUTËN.
Skuadra e Vllaznise ka lene pas humbjen ne shtepi perballe Kukesit, dhe ka perqendruar forcat ne perballjen e radhes, ku kundershtare do te kete ekipin e Teutes ne Transferte.

TË ZHDUKUR QË NGA 1991: 3 FËMIJË TË MITUR, 5 GRA DHE 37 MESHKUJ
Jane te pakten 44 familje shkodrane qe kete 30 gusht, ne Diten Nderkombetare te Personave te Zhdukur, e kane zemren cope prej mungeses se nenes, motres, vajzes, djalit, burrit, babait.

NDALOHET KRYEPLAKU I FSHATIT NICAJ PËR MOSKALLËZIM
12.410 rrënjë kanabis të mbjella në 34 parcela janë asgjësuar ditën e djeshme në aksionin antidrogë në Dukagjin.

E shtune, 30 Gusht 2014 00:07

VIDHEN BANESA E MAKINA

RENDI DHE SIGURIA NË 24 ORË, SIPAS POLICISË SË QARKUT SHKODËR
Pas rasteve te shumta te vjedhjes se makinave dhe banesave gjate javes se fundit ne Shkoder, policia njofton se edhe gjate dites se enjte eshte raportuar per vjedhjen e nje makine ne lagjen Partizani, si dhe te nje banese ne lagjen 3 Heronjte.

Faqja 2555 ne 2595
Aktualitet
RRITET NUMRI I TURISTËVE NË 2017-ën NË SHKODËR

Turizmi përgjtë 2017-ës ka njohur rritje të ...

RASTI I ARIELES, KËMBANA ALARMI DHE NË SHKODËR

Vrasja e Ariela Muratit nga i riu me te cilin nuk ...

I FTOHTI, RREZIKOHEN TË SËMURËT KARDIAK

Muaji Janar dhe Shkurt jane muajt me te ...

E marte, Jan 23 2018 0 koment
SHTROHET NË SPITAL AKTORJA E
Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital. Lajmi konfirmohet nga
E marte, Jan 23 2018 0 koment
PËRJASHTIMI NGA LIBRA, FLET PËR
Mimoza Hafizi, deputete e LIBRA-s, ka folur për herë të parë në media për përjashtimin e
E marte, Jan 23 2018 0 koment
DËNOHET PËR DOPING RUMUNI,
Erkand Qerimaj shkruan një faqe të rëndësishme të historisë së peshëngritjes shqiptare.
E marte, Jan 23 2018 0 koment
GJONAJ PARALAJMËRON PUNONJËSIT E
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka paralajmëruar se do t'i nënshtrohen ligjit të

Kush eshte online

Momentalisht janë online 189 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport

Publicitet

LAJME NGA BOTA

ITALI, KANDIDATI PËR

Italia është përfshirë gjatë kohëve të fundit nga një debat

Me shume

SHBA, VRITET NJË STUDENT DHE

Një student ka mbetur i vdekur dhe 5 të tjerë janë plagosur

Me shume

EUROPA NË ALARM, VIDHET NË

Një kamion që besohet të ketë rreth 34,000 litra kimikate,

Me shume

RRJEDHJE GAZI, EVAKUOHEN 1450

Afro 1.450 persona janë evakuuar nga një lokal nate dhe një

Me shume

ALASKA GODITET NGA TËRMETI

Një alarm i kuq për cunami është lëshuar në bregun

Me shume

KROACIA NDRYSHON RRËNJËSISHT

Zrinka Znidarcic ka një libër- foto të ri për djalin e saj

Me shume

SHOW-BIZZ

PROGRAME