LAJME
AMBASADORJA E HOLANDËS: S`KA VULLNET PËR REFORMËN NË DREJTËSI

Ambasadorja e Holandës në Shqipëri thotë se ...

OSBE, AMB.SHBA HARRY KAMIAN: KRIMI E KORRUPSIONI PENGOJNË SHQIPËRINË

Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ...

GJOKA MERR FITOREN E PARË TEK VLLAZNIA

Vllaznia ka marrë fitoren e dytë nga po e njëjta ...

LIKA: E KEMI DETYRË TË FITOJMË NË SHTËPIN TONË

Në dekalratën për shtyp para dneshjes me Lushnjen ...

DAR SHKODËR AKTIVITET SPORTIV ME SHKOLLAT 9-VJEÇARE

Drejtoria rajonale arsimore në kuadër të festave ...

KUPA E SHQIPËRISË NË BOKS , VLLAZNIA TRIUMFON SËRISH

Duket se Vllaznia ne boks nuk ka të ngopur me ...

RRËNOJAT RREZIKOJNË BANORËT NË “PERASH”

Përtej problemeve që banorët e kësaj zone duhet ...

MUZEU I SHKODRES I MBUSHUR ME VIZITOR

Ne muajin e trashigimise kulturore dhe ...

MUAJI I TRASHËGIMISË KULTURORE

Ne muajin e trashigimise kulturore, turistet kane ...

BASHA: S’DO LEJOJMË RAMËN TË EMËROJË PROKURORIN E PËRGJITHSHËM

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ...

+9 NË FIFA, PANUCCI: UNË NDRYSHE NGA DE BIASI

Shqipëria është ngjitur me 9 pozicione në ...

RAMA: PROGRAM AGRESIV PËR TË NXITUR PUNËSIMIN

Zyrat e Punës dhe roli i tyre do të ...

BRAÇE PËRPLASET ME AGRON SHEHAJ

Deputeti demokrat Agron Shehaj dhe deputeti ...

RENDITJA E FIFA-S, SHQIPËRIA 9 POZICIONE MË LART

Shqiperia ka rikuperuar 9 pozicione në renditjen ...

RINUMËRIM I PLOTË PËR PRISHTINËN E PRIZRENIN

Në Prishtinë dhe Prizren do të ketë rinumërim të ...

FNSH E POLICIA RUAJNË SOT SIGURINË NË NDESHJEN SKËNDERBEU - DINAMO E KIEVIT

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe 108 efektivë ...

TËRMETI TRONDIT SELANIKUN

Lëkundje sizmike janë ndjerë në qytetin e ...

FLAMURI I KOSOVËS ME EMRIN E GREQISË NË TEKSTET SHKOLLORE

Tekstet shkollore me mësim në gjuhën shqipe në ...

TRI MONEDHA TË REJA NË TREG PËR PËRVJETORIN E VDEKJES SË SKËNDERBEUT

Banka e Shqipërisë do të hedhë në treg tri ...

KRONIKE
AKSIDENTI, VDES ADOLESHENTI GREK, SHQIPTARI NE GJENDJE TE RENDE

Një aksident me një të vdekur dhe 3 të plagosur, ...

KAPEN SHPËRNDARËSIT E DROGËS NË SHKOLLAT E MESME TË TIRANËS

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona, ...

KAPEN PARATË E DROGËS: 1.8 MLN STËRLINA TË GRUPIT SHQIPTAR

Dy kinezë dhe një shqiptar janë shpallur fajtorë ...

GODITET ME THIKË STUDENTI SHQIPTAR

Një i ri shqiptar është goditur me thikë në Itali ...

SEKUESTRO RESORTIT TË KLEMEND BALILIT

Afro një vit nga verifikimi i pasurisë së ...

AKSIDENTI, VDES ADOLESHENTI GREK, SHQIPTARI NE GJENDJE TE RENDE
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

AKSIDENTI, VDES ADOLESHENTI GREK, SHQIPTARI NE GJENDJE TE...

Një aksident me një të vdekur dhe 3 të plagosur, dy prej tyre në gjendje të rëndë, ka ndodhur orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje.
KAPEN SHPËRNDARËSIT E DROGËS NË SHKOLLAT E MESME TË TIRANËS
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

KAPEN SHPËRNDARËSIT E DROGËS NË SHKOLLAT E MESME TË...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona, shpërndarës të lëndës narkotike në shkollat e mesme.
AMBASADORJA E HOLANDËS: S`KA VULLNET PËR REFORMËN NË DREJTËSI
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

AMBASADORJA E HOLANDËS: S`KA VULLNET PËR REFORMËN NË...

Ambasadorja e Holandës në Shqipëri thotë se mungon vullneti për zbatimin e reformës në drejtësi.
KAPEN PARATË E DROGËS: 1.8 MLN STËRLINA TË GRUPIT SHQIPTAR
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

KAPEN PARATË E DROGËS: 1.8 MLN STËRLINA TË GRUPIT...

Dy kinezë dhe një shqiptar janë shpallur fajtorë nga një gjykatë britanike, për pastrimin e parave që besohet se janë produkt i veprimtarisë kriminale.
GODITET ME THIKË STUDENTI SHQIPTAR
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

GODITET ME THIKË STUDENTI SHQIPTAR

Një i ri shqiptar është goditur me thikë në Itali (në komunën Campogalliano, Modena) ditën e djeshme dhe tashmë po rikuperohet në spital.
SEKUESTRO RESORTIT TË KLEMEND BALILIT
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

SEKUESTRO RESORTIT TË KLEMEND BALILIT

Afro një vit nga verifikimi i pasurisë së familjës së Klement Balilit ish-kreut të transporteve në Sarandë të dyshuar si trafikant droge, Gjykata e Krimeve të Rënda miraton sekuestron për resortin turistik “Sanata Quaranta” dhe disa...
OSBE, AMB.SHBA HARRY KAMIAN: KRIMI E KORRUPSIONI PENGOJNË SHQIPËRINË
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

OSBE, AMB.SHBA HARRY KAMIAN: KRIMI E KORRUPSIONI PENGOJNË...

Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE, Harry Kamian deklaroi në Vjenë se “korrupsioni dhe kriminaliteti mbeten pengesat për zhvillimin e Shqipërisë".
POLICËT DHE HASHASHI, RAPORTI I SHÇBA: NË 2016, 40 EFEKTIVË TË PËRFSHIRË
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

POLICËT DHE HASHASHI, RAPORTI I SHÇBA: NË 2016, 40...

Gjatë vitit 2016, kur në vend kultivimi i kanabisit arriti kulmin dhe ky fenomen u përhap masivisht, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka patur nën hetim mbi 40 efektivë të niveleve të ndryshme, të cilët dyshohet se kanë...
GRABITET DHE DIGJET FURGONI NE FSHATIN KIR TE DUKAGJINIT
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

GRABITET DHE DIGJET FURGONI NE FSHATIN KIR TE DUKAGJINIT

Dukagjin, grabiten pasagjerët dhe digjet furgoni në fshatin Kir
SEKUESTROHEN 44 KG KANABIS, DY TË ARRESTUAR NË FUSHË KRUJË
Ndryshimi i fundit Nen 23 2017

SEKUESTROHEN 44 KG KANABIS, DY TË ARRESTUAR NË FUSHË...

Policia ka sekuestruar 44 kg kanabis sativa dhe dy pistoleta gjatë operacionit të koduar “Luzi”

Aktualitet

MARKETING
PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM 

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia e Romës, pasi janë kapur me armë, drogë e dokumente fals.

Një gjykatë britanike dënoi tre persona, dy kinezë dhe një shqiptar për pastrim parash.

Një grua shqiptare me banim në Romë është dhunuar, persekutuar e kërcënuar deri me vrasje nga ana e një qytetari roman 57-vjeçar, me të cilin kishte pasur lidhje më parë.

Shqipëria nuk është një vend i bukur për të jetuar.

E merkure, 22 Nentor 2017 14:47

VLLAZNIA-LUSHNJA, PJESA E PARË PËRFUNDON 2-0

Ka perfunduar 2 - 0 pjesa e pare e takimit mes Vllaznise dhe Lushnjes.

E merkure, 22 Nentor 2017 14:42

MEDIAT E IZRAELIT PROMOVOJNË THETHIN

Vijon promovimi i alpeve shqiptare nga te huajt. Kete here ne fokus te nje dokumentari te realizuar nga mediat izrealite ka qene Thethi. Dokumentari nuk ka qene i fokusuar vetem tek bukurite mahnitese te kesaj perle te apleve shqiptare por mbi te gjitha tek tradita , mikpritja dhe gastronimia.

E merkure, 22 Nentor 2017 14:27

BOKS, KUPA E SHQIPËRISË NË SHKODËR

Shkodra sërish do të jetë mikpritëse e një tjetër aktiviteti sportive siç është edhe zhvillimi i finales së Kupës së Shqipërisë. Edhe pse ishte menduar që kjo finale do të zhvillohej në Tiranë por duket se drejtuesit e Federatës kanë patur probleme me pallatin e sportit "Asllan Rusi" apo sallën sportive "Fahrije Hoti" e përveç kësaj askush nuk e ka marrë përsipër një gjë të tillë.

E merkure, 22 Nentor 2017 14:26

67 % E TË RINJVE KONSUMOJNË ALKOOL

Konsumi i alkoolit nga nxënës të shkollave të mesme deri dhe nëntëvjeçare është një alarm që kërcënon shoqërinë shqiptare.

Faqja 5 ne 2381
Aktualitet
FESTË PËR 105 VJETORIN E PAVARËSISË

 Festat kombëtare të nëntorit kanë sjell ...

MATERIALET INERTE NE LUMIN KIR

Problematika e hedhjes së materialeve inerte në ...

UNIVERSITETI I SHKODRËS, DHE NEVOJA PËR TRANSPARENCË

Është qëndra kryesore e dijes në veriun e ...

E enjte, Nen 23 2017 0 koment
GJOKA MERR FITOREN E PARË TEK
Vllaznia ka marrë fitoren e dytë nga po e njëjta skuadër ajo e Lushnjes që nga fillimi i
E merkure, Nen 15 2017 0 koment
Ja cilat janë kostot e prodhimit
Në këtë artikull do t'ju sjellim disa informacione që lidhen me kostron e prodhimit të

Kush eshte online

Momentalisht janë online 257 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • SOT NE STAR PLUS TV
  • Studio e Hapur
  • Star Sport

23/11/2017 

 

07.00 – 07.30   LAJME 
07.30 – 07:55   SHTYPI I DITES
08.00 – 08:55   INFO PLUS
10.00 – 10.30   LAJME 
10.30 – 10:55   SHTYPI I DITES        
12.00 – 12.30   LAJME  
12.35 – 13:00   RAJON DHE BOTE
14.30 – 15.00   LAJMET E DREKËS
15.05 – 15:50   STUDIO E HAPUR
15:40 - 16:00   KULT 
16:00 – 16:25   LAJME
16:30 – 17:20   SPORT +  
17.30 – 18:00   LAJME
18.00 – 18:30   VOA
20.00 – 20:25   LAJMET KRYESORE      
20:40 – 21:25   EMISION  RREFIM 
22.30 – 23.00   LAJMET E DARKËS
23:05 – 00:30   GUTSHOT STRAIGHT
00:30 – 07.00   PROGRAMI I NATES

Publicitet

BEAUTYLINE SHKODER 0685368363

TEKNOLOGJI

LAJME NGA BOTA

SHKENCËTARËT: 2018-TA DO TË

Shkencëtarët kanë parashikuar se viti 2018, do të jetë viti

Me shume

DEHET USHTARI, E PËSON GJITHË

Ushtria amerikane ka ndaluar të gjithë ushtarët e

Me shume

VDES NË SPITAL KILLERI I

Serialkilleri amerikan Charles Manson ka ndërruar jetë në

Me shume

INCIDENT TEK SHTËPIA E

Incident tek Shtëpia e Bardhë, një person tenton të kalojë

Me shume

125 ZOGJTË EKZOTIKË TË

Policia në Indonezi ka goditur një rrjet kontrabande me

Me shume

“GJAK KRISHTLINDJESH,

I ashtëquajturi Shteti Islamik i njohur si ISIS ka lëshuar

Me shume

PROGRAME