Një person ka ndërruar ndersa ako nuk dihet saktesisht nese ai eshte vrare apo aksidentuar.Viktima është Arben Gjeci 35-vjeç nga Zall Bastari.

Gjeci është transportuar i plagosur mbrëmë në spitalin e Traumës, por nuk ka arritur që t’u mbijetojë plagëve, pasi ndërroi jetë në sallën e operacionit.

Mjekët shprehen se 35-vjeçari është goditur në kokë, ndërsa sipas policisë ka rënë nga një lartësi.Dyshohet se ai eshte vrare nga një tjetër person me sende të forta në fshatin Zallbastar.

Për të sqaruar rrethanat e ngjarjes vijojnë hetimet nga blutë e kryeqytetit. policia ka shoqëruar disa persona, mes tyre dhe autorin e dyshuar i cili kishte konflikt me viktimen per motive te dobeta.