Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Elbasan – Cerrik ne fshatin Kuqan, gjatë ditës së sotme.Një mkinë ka përplasur një fëmijë 6 vjeç me inicialet K.T.

Shoferi me një makinë tip Iveko ka aksidentuar femijën i cili është dërguar në spital dhe është në gjendje jo të rëndë shendetsore.

Në rrugën Elbasan-Cërrik, në fshatin Kuqan, shtetasi S.L., 46 vjeç, banues në Gramsh, duke drejtuar mjetin tip “Iveko”me targa AA 449 NU, ka aksidentuar fëmijën e mitur K.T., 6 vjeç, banues në fshatin Hysgjokaj.

Fatmirësisht i vogli është jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisaritain e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme.