Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rinas nga përplasja e tre makinave.
Tre mjete janë përfshirë në një aksident në aksin Rinas-Qaf kashar.

Për pasojë një person ka mbetur i plagosur të paktën.
Siç shihet dhe nga pamjet i plagosuri është i shtrirë përdhe, dhe pritet ndihma.

Ndërkohë që si pasojë e këtij aksidenti është krijuar radhë e gjatë rreth 1 km trafik në të dy krahët.Nuk dihen ende rrethanat e këtij aksidenti apo gjendja e të plagosurit.
Policia ndodhet në vendngjarje.