Aksident i rende ne aksin Shkoder Lezhe. Dy persona ne moshe te re kane humbur jeten. Nje makine eshte perplasur me nje kamion duke bere qe dy te rinjte te mbesin te vdekur ne vend.

Aksidenti ndodhi ne fshatin Dajç ne kufirin ndares mes Shkodres dhe Lezhes. Policia ka shkuar ne vendngjarje dhe po ben hetimet per aksidentin. Ngjarje ndodhi rreth ores 1 ne mesnate.