Nje aksident eshte regjistruar mengjesin e se premtes ne aksin Lezhe-Shkoder ne afersi te Balldrenit.

Sipas informacioneve te para mesohet se dy automjete jane perplasur me njeri-tjetrin dhe si pasoje nje person ka mbetur i plagosur.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, nderkohe qe policia e mberritur ne vendngjarje ben me dije se nga kqyrja e vendit te ngjarjes , paraprakisht dyshohet se shkak ka qene nje parakalim i gabuar.

Nderkohe qe personi i plagosur eshte transportuar menjehere per ne spitalin e Lezhes per te marre ndihmen e pare.