Aksident i rende ne aksin Shkoder-Velipoje. Nje 11 vjeçar ne njesine Berdice eshte aksidentuar nga nje mjet. Shtetasi E.R ndodhet ne gjendje te rende ne spitalin e Shkodres nen kujdesin e mjekeve.

11 vjeçari ka qene duke u ulur nga autobuzi kur eshte perplasur nga nje mjet. Policia eshte ne vendngjarje dhe po heton mbi kete aksident te ndodhur.