Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, ku një person ka mbetur i lënduar rëndë.

I aksidentuari është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është nisur me urgjencë drejt spitalit, ku edhe po merr kujdesin e parë mjekësor.

Ende nuk dihen detaje lidhur me shkaqet e aksidentit, ndërsa policia ka mbërritur në vendngjarje për të kryer verifikimet dhe ka nisur punën për kapjen e autorit.