Një aksident i rëndë ka ndodhur në në fshatin Rrotull, afër xhamisë së fshatit pasditen e sotme.

Një automjet në të cilin udhëtonin dy motra së bashku me dy fëmijët e tyre janë përplasur me një një mjet tip ‘Fouristradë’ ku udhëtonin një çift francezësh.

Si pasojë e aksidentit njëra prej motrave mësohet se ka ndërruar jetë.
Viktima është identifikuar si M. Daci, e cila ka qenë dhe drejtuese e mjetit.