Një aksident me pasojë vdekjen e një 28 vjeçari ka ndodhur pasditen e sotme në Kamëz.

Sipas Policisë ngjarja rreth orës 18:45 dhe ka qenë drejtuesi i mjetit me inicialet A.D, i cili ka përplasur për vdekje këmbësorin K.D, duke vdekur në vend.

Për më tepër drejtuesi i mjetit është shoqëruar nga Policia për në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Nuk dihet ende identiteti i plotë i drejtuesit të mjetit si dhe viktimës ndërkohë rrugët e Kamzës janë problematike për shkak të mungesës së sinjalistikës dhe infrastrukturës rrugore.