Një aksident me protagonistë dy shtetas të huaj, ka ndodhur në fshatin Vuno.

Sipas Policisë Vendore të Vlorës, mësohet se janë përplasur mjetet tip “Fiat”, dhe “Opel”, me drejtues I. P., dhe E. L., vjeç 35 e 32, banues në Itali e në Francë.

Për pasojë është dëmtuar shtetasi italian I. P., i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.
Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë

Më datë 26. 08. 2018, në hyrje të fshatit Vuno, Himarë, janë përplasur mjetet tip “Fiat”, dhe “Opel”, me drejtues shtetasit I. P., dhe E. L., vjeç 35 e 32, banues në Itali e në Francë, për pasojë është dëmtuar shtetasi italian I. P.,

i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.