Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Korçës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person.

Mësohet se personi i plagosur po udhëtonte me biçikletë në momentin kur u përplas nga një automjet.

I plagosuri ka pësuar dëmtime të rënda dhe është dërguar në spitalin e Korçës.Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti.