Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në aksin rrugor Belsh-Peqin, ku raportohet edhe për të vdekur.

Një kamion është përplasur me një makinë tip ‘Ford’ dhe për pasojë, ku për pasojë ka mbetur i vdekur pasagjeri në makinën e vogël, L.Ç 43 vjeç dhe është në gjendje të rëndë drejtuesi i mjetit A.K 31 vjeç.

‘Shtetasi D.M., 52 vjeç banues në Dibër, duke drejtuar mjetin kamion me targa DR 8860 E, është përplasur me mjetin tip “Ford” me targa AA 268 EA, me drejtues shtetasin A.K., 31 vjeç, banues në Peqin’, thuhet në njoftim.