Një 63-vjeçar shqiptar ka humbur jetën pasi u aksidentua me makinë nga një 20-vjeçar, teksa po lëvizte me biçikletën e tij në qytet.

63-vjeçari, i identifikuar si Vasillaq Paguda, banues në Malo, u transportua menjëherë në spital, por nuk mundi t’i mbijetojë dëmtimeve të marra.

Autoritetet italiane kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit.