ILIR HYKAJ, ËSHTË ARRESTUAR NGA POLICIA. VDES 71 VJEÇARJA. Nje 71 vjecare eshte aksidentuar per vdekje, gjate se dieles ne aksin rrugor Shkoder Vraka.

Sipas burimeve te policise se shkodres, behet me dije se nje 41 vjecar I cili drejtonte nje mjet tip benz ka perplasur per vdekje kalimtaren, e moshes 71 vjec e cila nuk I ka shpetuar plageve. Menjehere ne vendin e ngjarjes kane mberritur efektiv te policise se shkodres te cilet kane beret e mundur arrestimin ne flagrance per veprat penale “Shkelje te rregullave të qarkullimit rrugor ” të parashikuar nga neni 290/3 te Kodit Penal i shtetasit Ilir Hykaj, vjeç 41, banues në fshatin Dobraç, Komuna Rrethina Shkodër, sepse ky shtetas duke drejtuar autoveturen Tip benz me targe AA 239 JP, pranë segmentit rrugor Shkoder–Vrake dhe pikerisht ne vendin e quajtur « Shtoj i Ri », ka aksidentuar me vdekje kembesoren shtetasen L. G., vjeç 71, banuese në Shtoj të Ri, Komuna Rrethina Shkoder.

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/Cl5iOfDe2vA” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
PUBLICITET