LAJME
NDALOHET TRAFIKANTI I DROGES I SHPALLUR NE KERKIM NDERKOMBETAR

Ndalohet trafikanti i droges I shpallur ne kerkim ...

SHQIPTARI KAPET NË PYJE ME DY ÇANTA TË MBUSHURA ME KANABIS

Shqiptari kapet në pyje me dy çanta të mbushura ...

SHPËRTHIM NË MAKINËN E ISH-KRYEMINISTRIT TË GREQISË

Shpërthim në makinën e ish-Kryeministrit të ...

VAJI I PALMËS, AKU: KONTROLL TË GJITHA PRODHIMEVE TË QUMËSHTIT

Vaji i palmës, AKU: Kontroll të gjitha prodhimeve ...

POLICIA RUSE ARRESTON 4 TERRORRISTË TË ISIS. DO TË KRYENIN SULME NË MOSKË

Policia ruse arreston 4 terrorristë të ISIS. Do ...

LLALLA DHE 3 MINISTRA NXJERRIN UDHËZIM TË RI PËR KANABISIN

Llalla dhe 3 ministra nxjerrin udhëzim të ri për ...

KULLA E MARKAGJONAJVE,REAGON BASHKIA SHKODER

Bashkia Shkoder reagon per protesten e banoreve ...

SHBA PROVOKON PEKININ, DËRGON NJË ANIJE LUFTARAKE NË ISHULL

SHBA provokon Pekinin, dërgon një anije luftarake ...

GJENDET KUFOMA E NJË SHQIPTARI 19-VJEÇAR NË LIQEN

Gjendet kufoma e një shqiptari 19-vjeçar në liqen

...
POLICIA KAP 65 KG KANABIS TË HEDHURA NË DET

Policia kap 65 kg kanabis të hedhura në det

PAKTI RAMA-BASHA, YEE: U MORËN VENDIME TË GUXIMSHME

Pakti Rama-Basha, Yee: U morën vendime të ...

LAMTUMIRA PËR ISH-MUNDËSIN DUSHAN VASO

 Dushan Vaso, ish-mundësi i Vllaznisë që u nda ...

NJË GARË E RRALLË ME KUAJ RIKTHEHET NË VELIPOJË

Këta janë kuajt e trajnuar të SportKlub Vllaznia ...

ÇAPALIKU I BINDUR: VLLAZNIA FITON ME TIRANËN

Frederik Çapaliku, ish-futbollisti që i dhuroi ...

PROMOVOHET LIBRI “PO ME FORTIKIMIN Ç’PATËN”

Shpesh herë e kemi menduar si imagjinare apo edhe ...

SENIDA MESI, DORËZON KËRKESËN NË BASHKINË SHKODËR

Kandidatja për deputete e Partisë Socialiste të ...

ZGJEDHJET, NARD NDOKA NË LISTËN E SHKODRËS

 Partia Demokratike është duke përmbyllur listën ...

APD PREZANTON KANDIDATËT, ISH-TË PËRNDJEKURIT E BRAKTISIN

Në një takim me pjesëmarrje të ulët ku ishte ...

KËSHILLI RINOR, “TËRHEQ” VËMENDJEN E BASHKISË

Këshilli rinor pranë Bashkisë së Shkodrës, ne nje ...

“NJË GOTË ME AFIN”, 80 VITE ME (DHE PA) SERAFININ

Regjisori dhe aktori i madh Serafin Fanko, u ...

MARKETING
SHITET NJE APARTAMENT BANIMI: 2+1, ME SIPERFAQE 100 m2, I RESTAURUAR DHE NE KUSHTE MODERNE. APARTAMENTI NDODHET NE QENDER TE QYTETIT TE SHKODRES. ADRESA: PALLATI I RI "COLOSSEO" PERBALLE ALFA BANK TEK ISH "5 HEROJT". KONTAKTONI NE NR. E CEL: 068 60 79 010  JU MIREPRESIM  -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM 

 Rruga e Dukagjinit me një gjatësi prej 42 kilometër nuk do të ketë asnjë investim nga qeveria shqiptare të paktën edhe për këtë vit.

Tre njësitë administrative të Dukagjinit, Shala, Pulti dhe Shoshi i janë drejtuar me një shkresë zyrtare kryeministrit Edi Rama për të bërë të mundur rikonstruksionin e rrugës nga Prekali në Breg të Lumit por kanë marrë një përgjigje negative nga Autoriteti Rrugor Shqiptar. Me 22 janar të këtij viti administratorët e tre njësive të Dukagjinit, Petrit Arra, Zef Livalli dhe Tom Marku i kanë dërguar një shkresë zyrtare kryeministrit duke i thënë se:

“Si ashpërsia e këtyre maleve të larta ka mbetur edhe infrastruktura që shtrihet në këtë zonë. Në 25 vitet e fundit në këto 3 njësi nuk është bërë asnjë investim. Në Dukagjin jeton një popullsi prej 9400 banorësh. Vihet re një lëvizje e madhe e vizitorëve që shkojnë tek të afërmit apo edhe një numër i madh turistësh. Infrastruktura rrugore është shumë e dobët dhe nga Prekali në Breg të Lumit përshkohet vetëm me automjete tip foristrada 4x4. Ky segment quhet edhe rruga e vdekjes në të cilën kanë humbur jetën 54 persona.

Në shtatorin e vitit 2013 Fondi Shqiptar i Zhvillimit pati hartuar një projekt për riparimin dhe asfaltimin e rrugës Kisha Prekal-Kisha e Kirit me një gjatësi prej 13 km, projekt ky që mbeti vetëm në letër. Intelektual, biznesmen, emigrant dhe bijë të këtyre krahinave po mundohen që të krijojnë një fond sado modest me kursimet e tyre që të bëjnë të mundur dhe të sensibilizojnë organet e qeverisjes qëndrore dhe vendore që të vendosin dorën në zemër në mënyrë që të fillojë sa më parë të paktën ndërtimi i rrugës nga Prekali në Kir meqenëse ka edhe numrin më të madh të humbjes së jetëve të njerëzve.

Projektin e kemi dorëzuar tek Prefekti i Qarkut Shkodër. Duke patur besim tek ju Z.Kryeministër shpresojmë që qeveria shqiptare do i kthejë sytë edhe nga kjo trevë”. Në 23 shkurt pas një muaji ka ardhur një përgjigje negative. “Në përgjigje të shkresës tuaj ju bëjmë me dije se segmentet rrugore nga Prekali në Bregun e Lumit nuk janë në inventarin e rrjetit rrugor kombëtar që administron Autoriteti Rrugor Shqiptar. Prandaj nga ana jonë nuk mund të parashikohen fonde për rikonstruksionin e tyre”-përfundon përgjigja.

Lexuar 2357 here
Publikuar ne AKTUALITET

Media

Aktualitet
KULLA E MARKAGJONAJVE,REAGON BASHKIA SHKODER

Bashkia Shkoder reagon per protesten e banoreve ...

SENIDA MESI, DORËZON KËRKESËN NË BASHKINË SHKODËR

Kandidatja për deputete e Partisë Socialiste të ...

KËSHILLI RINOR, “TËRHEQ” VËMENDJEN E BASHKISË

Këshilli rinor pranë Bashkisë së Shkodrës, ne nje ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 819 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport

Publicitet

PROGRAME