LAJME
MBYLLET PJESA E PARE E NDESHJES ,VLLAZNIA-TEUTA 2-0

Ne stadiumin "Loro Borici" te Shkodres po luhet ...

VETTINGU NË POLICI ,DOSHI:TE MERREN PARASYSH DHE PROPOZIMET E OPOZITES

Deputeti i Partisë Social Demokrate në qarkun e ...

VLLAZNIA U-19 MUND PARTIZANIN 2-1 ,VLLAZNIA U-17 VAZHDON KRYESIMIN

2-1 në kupë, 2-1 në kampionat, Vllaznia nuk ...

HENDBOLL, VLLAZNIA FITON NË FUND NDAJ TIRANËS

Vllaznia në hendboll ka marrë një fitore ...

HEC-ET NË OSUM, MINISTRIA NIS PROCEDURAT PËR ZGJIDHJEN E KONTRATËS

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka ...

SIPËRMARRJET, RAMA: TA BËJMË SHQIPËRINË NJË ITALI TË VOGËL

Kryeministri Edi Rama gjatë forumit të biznesit ...

SERI ORTEKËSH NË ALPE, 3 TË VDEKUR E 10 TË PLAGOSUR

3 persona humbën jetën nga ortekët në malet e ...

ASTRIT PATOZI KUJTON ÇADRËN E PD: MOS E MALLKONI KOT 18 SHKURTIN!

Ka shumë njerëz që e kujtojnë sot Republikën e Re ...

PR/LIGJET DHE PARTIA, RAMA MBLEDH GRUPIN PARLAMENTAR

Kryetari i PS, Edi Rama ka mbledhur grupin ...

PRESIDENT KOMBËTAR? PRINC LEKA I PËRGJIGJET RAMËS: DUHET MBRET

Kreu i qeverisë shqiptare deklaroi dje nga ...

CUTILLO: REFORMA NË DREJTËSI DO TËRHEQË SHUMË INVESTUES ITALIANË

Në Tiranë po zhvillohet Forumi i Biznesit ...

NIS PUNË TASK-FORCA KUNDËR KRIMIT, JA DOSJET QË DO HETOJË

Të besueshëm, me integritet dhe me aftësi ...

BUSHATI MERR PJESË NE KONFERENCËN E SIGURISË SË MUNIHUT

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir ...

MPJ GREKE: “MARRËVESHJA E DETIT NUK ËSHTË MBYLLUR”

Ministria e jashtme greke ka deklaruar se çdo ...

DUKE FILLUAR NGA 1 MARSI, TEST I RI PËR PATENTË

Duke nisur nga data 1 mars 2018 drejtoria e ...

RUSI, SULM ME ARMË NË NJË KONCERT, 4 TË VRARË DHE 4 TË PLAGOSUR

Katër persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë ...

KRONIKE
SHPËRTHIM BIZNESIT NË MESNATË

Shpërthim i radhës është shënuar në Kaninë të ...

VETËVRITET ME ARMË BRENDA NË MAKINË 22-VJEÇARI

Një 22-vjeçar është gjetur i pajetë brenda ...

PLAGOSET ME ARMË GJAHU 44-VJEÇARJA

Një 44-vjeçare është dërguar në gjendje të rëndë ...

ADOLESHENTJA SHQIPTARE VDES NË SHINAT E TRENIT

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në ...

AKSIDENTI TRAGJIK, REAGIME NË RRJETET SOCIALE

Tragjedia që ndodhi mbrëmjen e djeshme në aksin ...

MARKETING
"PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  --------------

 Rruga e Dukagjinit me një gjatësi prej 42 kilometër nuk do të ketë asnjë investim nga qeveria shqiptare të paktën edhe për këtë vit.

Tre njësitë administrative të Dukagjinit, Shala, Pulti dhe Shoshi i janë drejtuar me një shkresë zyrtare kryeministrit Edi Rama për të bërë të mundur rikonstruksionin e rrugës nga Prekali në Breg të Lumit por kanë marrë një përgjigje negative nga Autoriteti Rrugor Shqiptar. Me 22 janar të këtij viti administratorët e tre njësive të Dukagjinit, Petrit Arra, Zef Livalli dhe Tom Marku i kanë dërguar një shkresë zyrtare kryeministrit duke i thënë se:

“Si ashpërsia e këtyre maleve të larta ka mbetur edhe infrastruktura që shtrihet në këtë zonë. Në 25 vitet e fundit në këto 3 njësi nuk është bërë asnjë investim. Në Dukagjin jeton një popullsi prej 9400 banorësh. Vihet re një lëvizje e madhe e vizitorëve që shkojnë tek të afërmit apo edhe një numër i madh turistësh. Infrastruktura rrugore është shumë e dobët dhe nga Prekali në Breg të Lumit përshkohet vetëm me automjete tip foristrada 4x4. Ky segment quhet edhe rruga e vdekjes në të cilën kanë humbur jetën 54 persona.

Në shtatorin e vitit 2013 Fondi Shqiptar i Zhvillimit pati hartuar një projekt për riparimin dhe asfaltimin e rrugës Kisha Prekal-Kisha e Kirit me një gjatësi prej 13 km, projekt ky që mbeti vetëm në letër. Intelektual, biznesmen, emigrant dhe bijë të këtyre krahinave po mundohen që të krijojnë një fond sado modest me kursimet e tyre që të bëjnë të mundur dhe të sensibilizojnë organet e qeverisjes qëndrore dhe vendore që të vendosin dorën në zemër në mënyrë që të fillojë sa më parë të paktën ndërtimi i rrugës nga Prekali në Kir meqenëse ka edhe numrin më të madh të humbjes së jetëve të njerëzve.

Projektin e kemi dorëzuar tek Prefekti i Qarkut Shkodër. Duke patur besim tek ju Z.Kryeministër shpresojmë që qeveria shqiptare do i kthejë sytë edhe nga kjo trevë”. Në 23 shkurt pas një muaji ka ardhur një përgjigje negative. “Në përgjigje të shkresës tuaj ju bëjmë me dije se segmentet rrugore nga Prekali në Bregun e Lumit nuk janë në inventarin e rrjetit rrugor kombëtar që administron Autoriteti Rrugor Shqiptar. Prandaj nga ana jonë nuk mund të parashikohen fonde për rikonstruksionin e tyre”-përfundon përgjigja.

Publikuar ne AKTUALITET
Aktualitet
HAXHINASTO TE KRIMET E RËNDA: DËSHMOVA PËR PËRGJEGJËSITË E MIA

Ish-ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, ...

RREZIK NGA BOMBULAT E PAKONTROLLUARA

Perdorimi i bombulave te gazit ka rezultuar fatal ...

VAU DEJËS, TASK FORCA PËR UJIN

Ashtu si në të gjithë vendin edhe në Vau Dejës, ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 440 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport
beauty point

Publicitet