Armë dhe drogë, kapet shpërndarësi shqiptar i kokainës

Policia italiane ka vënë në pranga një shtetas shqiptar i cili akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike në Milano. Gjatë operacionit të policisë italiane është vënë në pranga një 47 vjeçar shqiptar i cili gjatë momentit të arrestimit është kapur me 38 kg kokainë si dhe me armë zjarri. Mediat italiane njoftojnë se 47 vjeçari shqiptar cilësohet si një nga eksponentët kryesorë të shpërndarjes së lëndëve narkotike në qendër të Milanos