MASAT PER SHULLAZIN NE GJYKATE- /r/n/r/nSHULLAZI IN COURT -

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 te arrestuarit e operacionit ‘OAZ’: Ismet Idrizi Denis Brajovic dhe Klaudio Haxholli.

Këta të tre nuk ishin pjesë 9 personave të cilët dolën dje para gjykatës për vlerësimin e masës së sigurisë.