Policia greke sekuestroi 2.5 kg hashash, rreth 80 gram kokainë si dhe dy peshore elektronike, ndërsa arrestoi një shqiptarë dhe tre grekë në Lamia.

Pas monitorimit, policia zhvilloi kontrolle në bodrumin e një ndërtese, në pronësi të një çifti grek përkatësisht 51 dhe 45-vjeçare.

Të shtunën në mbrëmje, policia arrestoi fillimisht një 39-vjeçar grek dhe 37-vjeçarin shqiptar. Më pas, nëpërmjet qenit antidrogë, u gjet lënda narkotike në pjesën e bodrumit. Policia sekuestroi edhe telefona mobile dhe sende të tjera.

Policia më pas, prangosi edhe çiftin grek, të cilët fillimisht rezistuan. Ata u dërguan pranë qendrës së ndalimit të Departamentit të Policisë së Fthiotida.