Policia e Cërrikut ka vënë në pranga një 35-vjeçar, i cili dyshohet se është autor i disa vjedhjeve .

Në pranga u vu Adriatik Lleshi, 35 vjeç, banues ne Rrenas të Belshit. Sipas policisë ky person në kohë dhe vende të ndryshme ka kryer një sërë vjedhjesh në qytetin e Cërrik.

Vjedhjet e dokumentuara• Më datë 10.10.2018, në Belsh, dyshohet se ka vjedhur në qyqanin e shtetasit F.I.

•Më datë 21.06.2018 në fshatin Deshiran, dyshohet se ka vjedhur në shkollën e mesme në fshatin Deshiran një monitor kompiuteri TLC.•Më datë 02.02.2018, në fshatin Klos, dyshohet se ka vjedhur në dyqanin e shtetasit F.V.•Më datë 17.11.2017, në fshatin Mollas, dyshohet se ka vjedhur në pronën e shtetasit F.Xh .

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Vjedhja”.