Arrestohet në Qafe Thanë një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Fjala është për shtetasin Musli Haliti.

Ai ishte në kërkim nga Interpol Roma.44 vjecari Haliti është nga Tetova e Maqedonisë.
Ai ishte shpallur në kërkim për shfrytëzim prostitucioni dhe rrëmbim personi.

Ai do ekstradohet drejt Italisë pasi gjykata e Monzës i ka dhene masen e arrestit me burg.