Një aksident ka ndodhur në autostradën Fushëkrujë-Milot në afërsi të vendit të quajtur Bushnesh. Një makinë tip Golf, ka përplasur një këmbësor i cili po tentonte të kalonte në autostradë.

Për pasojë, janë ka humbur jetën 70-vjecari, Murat Zani. Zani u transportua me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë, bashkë me drejtuesin e mjetit që e përplasi, pasi edhe ai ishte plagosur, por 70-vjecari nuk ia doli dhe ndërroi jetë në spital.