Deputeti socialist, Taulant Balla, i ka kthyer përgjigje kryedemokratit Lulzim Basha, për cështjen Balili dhe deklaratën e Lu-së.

Balla tha se Balili është kandiduar për PD-në. Socialisti shtoi se Basha do takohet me të ditën e martë në Gjykatë, për akuzat e 3.4 mln euro në “Toyota Yaris”.

Ditën e martë të pres në Gjykatë Lulëzim. Ky është vëllai i dy personave në kërkim, ka qenë me dhjetëra herë në çadrën tënde.

Marr përsipër të shpreh dyshimet se dy personat kanë qenë sponsorizues të cadrës tënde, coje kokën, çoje kokën se le nam. Të martën të pres në Gjykatë, mos bëj sic bëre me Durrës-Kukës.