Bayern Munich tani është vetëm një ndeshje larg nga trofeu i Champions League pas një fitore vendimtare 8-2 kundër një skuadre si Barcelona.

Pas kësaj fitoreje Bayern do të përballet me fituesin e ndeshjes Manchester City dhe Lyon.

Pesë nga 10 golat e shënuar në këtë ndeshje u shënuan në gjysmën e parë të asaj që dukej të ishte një hapje emocionuese për këtë lojë.

Thomas Muller shënoi një t për skuadrën e tij dhe Barcelona ishte në gjendje të barazonte falë një goli të nga David Alaba.

Por kjo ishte pjesa e fundit e shkëlqimit në pjesën e parë që do të favorizonte skuadrën e La Ligës.

Një koleksion me tre gola nga Bayern Munich pasoi shumë shpejt.

Nuk kaloi shumë mirë pjesa e dytë për Baçën pasi Bayern dukej se luante vetëm për 45 minutat e fundit.

Megjithëse Luis Suarez ishte në gjendje të shënonte një tjetër gol, skuadra gjermane u përgjigj me katër gola të tjerë duke fundosur kundërshtarët e tyre më thellë.