Një mikrobus me nxënës është aksidentuar mëngjesin e së hënës në fshatin Vërzhezhë të Beratit. Mësohet se automjeti ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit, mbetën të plagosur lehtë 4 nxënës, të cilët janë dërguar në Spitalin e Beratit për ndihmë mjekësore.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e këtij aksidenti.