Një person është aksidentuar ditën e sotme në vendin e punës.

Nga të dhënat paraprake mësohet se personi, ka rënë nga skela dhe për pasojë ka marrë dëmtime të rënda, konkretisht dëmtime në shtyllën kurrizore.

I lënduari është I. C. i cili është dërguar menjëherë në spitalin Rajonal të Gjirokastrës, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe po merr ndihmen mjeksore