Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga rryma ajri te freskëta me origjinë Verilindore të cilat po ifluencojnë rënie të temperaturave në vendin tonë dhe Kosovë.

E enjte, 25 tetor: moti do të jetëme kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max
Zonat malore 2/17°C
Zonat e ulëta 7/21°C
Zonat bregdetare 10/22°C