Policia greke vijon aksionin për zbulimin e drogës dhe kapjen e skafistëve të dy gomoneve që u kapën në ujërat greke, pranë Turqisë.

Referuar medias greke, ” Kathimerini”, policia është në kërkim të skafistit të pestë, i cili ishte në gomonen e dytë, ku u pak vetëm njëri prej tyre, pasi tjetri arriti të largohej me not. Sipas mediave, bëhet fjalë për një grup kriminal shqiptaro-italian që trafikon hashash në Turqi dhe e këmben me heroinë.