Nikita Preka, vajza eshte vajza nga Lezha e cila eshte perzgjedhur qe te perfaqesojë shqiperine “Miss World ”, ne nje nga garat me prestigjoze te bukurise ne bote.

Ajo eshte klasifikuar me me te bukurat e botes, ku do te bëhen bashkë ne 8 dhjetor ne Sanya te Kinës, aty ku do të mbahet edhe nata finale e konkursit te bukurise nderkombëtare “Miss World 2018”.

Ne nje interviste Eksluzive per Star plus Tv Bukuroshja lezhjane shprehet mjaft e emocionuar per pjesemarrjen e saj ne kete kompeticion te bukurise ne Bote

Nikita Preka ka mbaruar studimet universitare per Finance ne Angli, ne Universitetin “Sunderland University” dhe studimet pasuniversitare ne Universitetin “Anglia Ruskin University”.

Në kete konkurs bukurie do te marrin pjese vajza nga e gjithe bota, nder te cilat do te jete edhe nje përfaqesuese e bukurise shqiptare, e perfaqesuar nga lezhjanja Nikita Preka.

Nikita ka marr pjesë ne “Miss Supernational United Kingdom”, ku ka fituar nje nga çmimet kryesore dhe eventi eshte mbajtur ne Londer.