21 C
Shkoder, AL

DREJT NËNTORIT TË BARDHË

NJE DOKUMENTAR HISTORIK NGA SEAD CENA, E CILI FLET PER KRIMET E KOMUNIZMIT, PERSEKUTIMIN NDAJ KLERIKE DHE NDAJ FESE. PJESEMARRES: DOM GJERGJ SIMONIhttp://www.youtube.com/watch?v=OE8EW9aa_Hk ...

MUZIKA NË DASMËN SHKODRANE

Dasma tradicionale shkodrane ka qenë një ndër ngjarjet më madhore dhe më të rëndësishme për familjen dhe shoqërinë shkodrane. Kjo ngjarje përbëhej nga rregulla strikte të shtrira në kohë.

STAR MEMORY – MUZIKA SHKODRANE PERLE E TRASHËGUAR

http://www.youtube.com/watch?v=PUrpV47v1MA

STAR MEMORY – 22.04.2017

http://www.youtube.com/watch?v=QBAaYXeNc50

STAR MEMORY – ARGJENDARËT E ARTISTIKES

Argjendarët në Pazarin e Vjetër të Shkodrës - Argjendarët e Ndërmarrjes Artistike

PJETER GACI

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6bo70MwiVvk]

Frederik Rreshpja

Frederik Rreshpja - I lindun më 1941, a 1940, âsht nji legjendë për së gjalli. Njohësit seriozë të poezisë ia nisin kuvendit të entuziazmuem sapo përmendet emni i Fred Rreshpes. Në jetën publike dhe në skenën letrare të Shqipnisë, ai nuk âsht i pranishëm. Përmbledhjet e poezisë së tij nuk gjenden mâ në shitje. 

STAR MEMORY – FADIL KRAJA

http://www.youtube.com/watch?v=QGDnJscCehU

AMANETI I FUNDIT

http://www.youtube.com/watch?v=0jOYVgW1v7I

TANAGRA, HISTORIA E GENIT DHE E GJUHES

I FTUAR NAIM LAÇEJhttp://www.youtube.com/watch?v=pT_n2PF2298

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA