26 C
Shkoder, AL

ARTI I PERKTHIMIT

Pjesëmarrës: Anton Nikë Berisha, Anila Xhekaliu, Astrit Cani, Aurel Plasari, Ervin Lani, Nikollë Berishaj, Hans-Joachim Lanksch

NËNTOR 1944

http://www.youtube.com/watch?v=ZdpGPE4XrG8

STAR MEMORY – MUZIKA SHKODRANE PERLE E TRASHËGUAR

http://www.youtube.com/watch?v=PUrpV47v1MA

NË ATELIENË E NJË SKULPTORI

REPORTAZH BIOGRAFIK PËR SKULPTORIN SKENDER KRAJA,

LILJANA ÇEFA

Pjesëmarrës:BESNIK SAHATCIJA, MUHARREM SHKRELI, ERMIR DIBRA, SHEREFEDIN NIKSHIQI, SADETIN SULA, NDOC GURASHI

PROFILI I NJË PIANISTEJE, IRENA MËHILLI

http://www.youtube.com/watch?v=gcMwZ5sWli8

TANAGRA, HISTORIA E GENIT DHE E GJUHES

I FTUAR NAIM LAÇEJhttp://www.youtube.com/watch?v=pT_n2PF2298

Frederik Rreshpja

Frederik Rreshpja - I lindun më 1941, a 1940, âsht nji legjendë për së gjalli. Njohësit seriozë të poezisë ia nisin kuvendit të entuziazmuem sapo përmendet emni i Fred Rreshpes. Në jetën publike dhe në skenën letrare të Shqipnisë, ai nuk âsht i pranishëm. Përmbledhjet e poezisë së tij nuk gjenden mâ në shitje. 

BIBLIOTEKA PUBLIKE “MARIN BARLETI”

PJESEMARRES: 1.FERID HAFIZI, 2.GJOVALIN CUNI, 3.FATMIRA LEKIQI, 4.LULZIME FATUSHA, 5.MIMOZA JUBICA, 6.SIDITE HALLUNI

KONGRESI I MANASTIRIT

Një dokumentar historik nga Sead Cena.

Na ndiqni

72,276FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA