12.1 C
Shkoder, AL

ZHVILLIMI I TRURIT TË FËMIJËS VARET NGA PRINDËRIT

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti amerikan ‘’Washington’’ truri i fëmijës varet nga kujdesi dhe dashuria që nëna i kushton. Në bazë të skanimeve...

SUPERJAHTI 200 MILION EURO QË BËHET I “PADUKSHËM”

Janë bërë të ditura planet për një super-jaht të ‘padukshëm’ që bëhet njësh me detin dhe i bën ata që lundrojnë, të duken sikur...

Valixhen e mbetur në aeroport, kompania ajrore ia dërgoi me helikopter në maje të...

Të gjithë atyre që nuk iu ka arritur valixhja si duhet, e dinë mirë se sa duhet pritur derisa të arrije dhe kompania ajrore...

NË PRITJE TË EKLIPSIT MË TË GJATË TË SHEKULLIT, 103 MINUTAT E HËNËS SË...

Në 27 korrik do të jetë eklipsi i plotë i Hënës, më i gjati i shekullit. Në këtë mbrëmje toka do të gjendet në mes...

SEKRETET E EGJIPTIT

Egjipti fsheh ende shumë sekrete arkeologjike, dhe njëri sapo është zbuluar në afërsi të Aleksandrisë. Bëhet fjalë për një sarkofag në granit të zi,...

MILJE TË TËRA DUKE NOTUAR PA U LODHUR, TEKNIKAT E MARINSAVE AMERIKANË

Kur jemi në kulmin e verës, pishinat, por edhe bregdeti është i mbushur me pushues, ku kush më shumë e kush më pak mundohet...

TUMORET/ SHKENCËTARËT KRYEJNË TESTE TEK KAFSHËT

Një nga problemet e pazgjidhura për njeriun sot në botë është një shërimi i tumoreve, por më parë duhen kuptuar mirë shkaqet. Duke qenë...

ËNDRRAT MUND TË TREGOJNË TË ARDHMEN, 7 KURIOZITETE QË NUK I DINIT PËR ËNDËRRAT

Shkencëtari i famshëm Nikola Tesla flinte vetëm 2 orë në ditë. Ç’është më interesantja ai ishte në gjendje që përgjatë këtyre 2 orëve të...

BËN MUZIKË ME GJETHE, SHQIPTARI MAHNIT TË HUAJT

Muzika te shqiptarët është shumë e popullarizuar dhe shumë e vjetër. Disa kanë kënduar me çifteli dhe sharki. Por, ka edhe të atillë që bëjnë...

A DUHET TË PINI TETË GOTA UJË NË DITË? ZBULONI DISA TË VËRTETA TË...

Legjendat urbane na kanë shoqëruar gjithë jetën, sidomos kur bëhet fjalë për shëndetin. Më poshtë do të gjeni një listë me disa prej pretendimeve...

Na ndiqni

72,023FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA