JA PSE NE HEDHIM CDO GJË NË RRJETET SOCIALE

Nëse ka dicka që i ka bërë njerëzit totalisht të varur dhe të fiksuar pas vetes, janë rrjetet sociale.

15-VJEÇARJA QË PO SHKUND NJË SHTET TË TËRË

Kohët e fundit bota është bërë pa kuptim dhe e vetmja gjë që mund të bëjmë është të angazhohemi në mosbindje civile, madje edhe...

METEOROLOGIA JEP MOTIN ME DJALIN MBI SHPINË

Susie Martin, e cila punon për shërbimin meteorologjik Minesota SHBA, vendosi të marrë djalin e saj gjatë orarit të punës. Meteorologia, në fakt, ka...

EKSPERTËT SHPJEGOJNË PSE DUKEMI MË BUKUR NË PASQYRË SESA NË FOTO

Sipas një studimi, gratë në Mbretërinë e Bashkuar shihen në pasqyrë mbi 70 herë në ditë. Kjo nuk është për t’u habitur, pasi ato...

FSHATI MË I FTOHTË NË BOTË

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, ka thyer rekordet. Temperatura mesatare gjatë muajit Janar në fshatin rus është -50C, por këtë vit termometri i ri elektronik ka regjistruar -62 C.

4 MËNYRA QË DO JU NDIHMOJNË QË SI TË KUPTONI NËSE NJË VEZË ËSHTË...

Në një kohë kur siguria ushqimore është në nivele alarmante, është e mira që të mësoni disa truke se si mund të ushqeheni më...

FOTO/MORATORIUMI I GJUETISË SJELL NË NARTË PELIKANIN MË TË RRALLË NË BOTË

Vendosja e moratoriumit për ndalimin e gjuetisë, sjell në vendin tonë një nga shpendët më të rrallë në botë. Listës së shpendëve në Peizazhin...

SI TË SHPËTOJMË TELEFONIN KUR NA BIE NË UJË

Kemi dëgjuar se kur telefoni bie në ujë, veprimi i parë që duhet të bëjmë është ta fikni atë dhe e fusni në një qese më oriz dhe ai rregullohet.

SHKAKTOI KAOS NË QYTET, ARRESTOHET “MESSI”

Ky është Reza Paratesh. Burri nga Irani ngjason shumë me Lionel Messin por jo nuk është ai! Madje ai mban dhe të njëjtin stil flokësh dhe mjekre për të qenë si “vëllai binjak” i yllit argjentinas.

DEL NË SHITJE XHAKETA E NXEHTË PËR NJERËZIT QË KANË FTOHTË (VIDEO)

Stina e dimrit po afron, ndërkohë që dizajnerët kanë prodhuar xhaketën më speciale ndonjëherë. E njëjta lejon të kontrolloni temperaturën e xhaketës tuaj përmes smartphonit...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA