35 C
Shkoder, AL

ÇDO GJË QË NUK DINI MBI MAKINAT E BLINDUARA

Me kalimin e viteve, përpunimi i materialeve dhe saktësia e testeve kanë përcaktuar disa nivele të ndryshme çertifikimi që përkojnë me rezistencën ndaj kalibrave të ndryshëm të plumbave.

USHQIMET MË TË RREZIKSHME PËR KAFSHËT SHTËPIAKE

Kafshët shtëpiake janë shumë të dashura për çdo familje që i mban dhe kujdeset për to.

“VOGUE” PROPOZON MAQEDONINË SI DESTINACION PËR VITIN 2017

Revista prestigjoze amerikane e modës, në një artikull të sajin e ka rënditur Ohrin si një ndër vendet që duhet të vizitohen në vitin 2017.

FAKTORËT QË I BËJNË NJERËZIT TË LUMTUR… NUK JANË PARATË

Shëndeti i mirë mendor dhe të pasurit partner i bën njerëzit më të lumtur sesa dyfishimi i të ardhurave të tyre.

TË GJITHË ATË QË UDHËTOJNË MË AVION DO TË PËRDORIN…

Më në fund pasagjerët e linjave ajrore do të kenë mundësi të telefonojnë duke përdorur Wi-Fi, në bazë të propozimit të bërë nga Departamenti Amerikan i Transportit.

SA SHPESH DUHEN LARË ÇARÇAFËT, XHINSET APO FLOKËT…

Pak kohë më parë pyeti lexuesit sa shpesh i lanin çarçafët.

TETË VITE PËR TË SHKREPUR KËTO FOTO

Për të realizuar këto foto mahnitëse, fotografit i janë dashur plot 8 vite.

10 USHQIMET QË MUND TË KONSUMONI PAS DATËS SË SKADENCËS

Raportet e fundit tregojnë se Britania e Madhe hedh 4.3 ton ushqime çdo vit, pasi siç dihet njerëzit kanë tendencën për të hedhur ushqimet që kanë skaduar.

TOKA ËSHTË E PËRBËRË NGA DY PLANETE

Toka është e përbërë nga dy planete që u bënë bashkë për shkak të një përplasjeje që ishte aq e fortë sa krijoi Hënën.

“SUPER HËNA” PAMJE SPEKTAKOLARE

Pamje spektakolare të hënës më të shndritshme në gati 70 vite kanë ndriçuar qiejt mbrëmjen e kaluar.

Na ndiqni

77,327FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA