33 C
Shkoder, AL

10-VJEÇARI MERR 10 MIJË EURO NGA GJYSHJA, IA FAL SHOKËVE TË KLASËS

Një 10-vjeçar nga Spanja ka marrë 10 mijë euro nga kursimet e gjyshes dhe ia ka falur shokëve të klasës.

RA NGA KATI I 47-TË DHE…ËSHTË GJALLË

Vetëm gjysma e atyre që bien nga kati i tretë shpëtojnë. Ndërsa, pothuajse asnjë prej atyre që bien nga kati i dhjetë mbijetojnë.

LIQENI I CILI NDRYSHON NGJYRËN SIPAS MOTIT

Ky liqen i jashtëzakonshëm gjendet në Victoria të Australisë. Ai merr ngjyrë rozë për shkak të algave që gjenden në ujë.

PRIFTI QË FRYMËZOI “EKZORCISTIN” U VRA NGA NJË FËMIJË I “PUSHTUAR”

Prifti katolik që frymëzoi filmin “Ekzorcisti” u vra nga një fëmijë i pushtuar nga djalli.

ASTEROIDI GJIGANT KALOI DJE SHUMË AFËR TOKËS, POR RREZIKON TË RIKTHEHET SËRISH

Një asteroid me madhësinë e një ndërtese 10-katëshe kaloi pranë Tokës ditën e djeshme në gjysmën e distancës së largësisë së hënës nga planeti ynë.

NASA: 2 GURË GJIGANTË HAPËSINORË JANË NISUR DREJT TOKËS

Këtë javë një kometë që mbërriti në skajet e sistemit tonë diellor do jetë e dukshme për herë të parë nga planeti ynë sepse ajo është duke iu afruar orbitës së tij.

JA CILAT ISHIN MAKINAT E POLICISË SHQIPTARE NË VITIN 1913

Kjo është nga fotot e rralla që na sjell Fototeka Marubi, e që tregon se si ishte e organizuar Policia shqiptare në fillimet e shtetit shqiptar, diku në vitet 1913-1915!

ÇDO GJË QË NUK DINI MBI MAKINAT E BLINDUARA

Me kalimin e viteve, përpunimi i materialeve dhe saktësia e testeve kanë përcaktuar disa nivele të ndryshme çertifikimi që përkojnë me rezistencën ndaj kalibrave të ndryshëm të plumbave.

USHQIMET MË TË RREZIKSHME PËR KAFSHËT SHTËPIAKE

Kafshët shtëpiake janë shumë të dashura për çdo familje që i mban dhe kujdeset për to.

“VOGUE” PROPOZON MAQEDONINË SI DESTINACION PËR VITIN 2017

Revista prestigjoze amerikane e modës, në një artikull të sajin e ka rënditur Ohrin si një ndër vendet që duhet të vizitohen në vitin 2017.

Na ndiqni

79,002FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA