18 C
Shkoder, AL

LIQENI I CILI NDRYSHON NGJYRËN SIPAS MOTIT

Ky liqen i jashtëzakonshëm gjendet në Victoria të Australisë. Ai merr ngjyrë rozë për shkak të algave që gjenden në ujë.

SI TË SHPËTOJMË TELEFONIN KUR NA BIE NË UJË

Kemi dëgjuar se kur telefoni bie në ujë, veprimi i parë që duhet të bëjmë është ta fikni atë dhe e fusni në një qese më oriz dhe ai rregullohet.

KURIMI I VARËSISË NGA CELULARËT

Ne dhe celularët jemi të pandashëm dhe jo rallë herë kjo marrëdhënie është shkak i stresit dhe lodhjes. Si ta evitojmë?

ZBULOHET VARREZA 2.300-VJEÇARE ME 17 MUMIE

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varrezë 2.300-vjeçare me 17 mumie të zyrtarëve të lartë dhe të priftërinjve.

‘AMBASADORI I KOMBIT’ DHE PASAPORTA PATRIOTIKE E KOHËS SË MBRETIT ZOG

Kryeministri dhe ministri për diasporën dhanë çmimin apo titullin (nuk e di saktësisht si quhet) “ambasador i kombit”, për disa pjesëmarrës në takimin (jo shqip...

PALLATI I AKULLT I STALINIT

Një labirint i jashtëzakonshëm me tunele akulli i ndërtuar në arktikun rus gjatë Luftës së Ftohtë, po shkrin. Pamje të pabesueshme tregojnë se struktura, e...

MAGNA CARTA/ AKTI QË VENDOSI THEMELIN PËR LIRITË E NJERIUT

Magna Carta, vlerësohet shpesh si një moment i rëndësishëm në historinë njerëzore. Thuhet se miratimi i saj garantoi të drejtat individuale, të drejtën për...

15 FAKTE QË NUK I DINIT NGA JETA E FROJD-IT

Pionier i terapisë së kafshëve, i tmerruar nga numri 62, i kënaqur me veset e tyre. Ja cilat janë aspektet e habitshme të jetës...

STUDIM, KAFSHËT NDIHMOJNË SHËNDETIN E NJERËZVE TË MOSHUAR

Të kesh një kafshë mund t'u ndihmosh njerëzve të moshuar të përballen me çështje të shëndetit mendor dhe fizik. Sipas një studimi, më shumë...

NGA VJEN PËRDORIMI I TEPËRT I TELEFONIT

Mërzitja dhe boshllëku ndikojnë në përdorimin e tepruar të smartphone-it, përfshirë webin e rrjetet sociale. Praktikisht është një mënyrë për të gënjyer momentet e...

Na ndiqni

73,698FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA