27 C
Shkoder, AL

BËN MUZIKË ME GJETHE, SHQIPTARI MAHNIT TË HUAJT

Muzika te shqiptarët është shumë e popullarizuar dhe shumë e vjetër. Disa kanë kënduar me çifteli dhe sharki. Por, ka edhe të atillë që bëjnë...

KJO ËSHTË KARTMONEDHA MË E BUKUR NË BOTË

Si kritere për vlerësim merren performanca artistike, dizajni me imagjinatë të pasur por sigurisht edhe elementet e sigurisë së kartëmonedhës.

A DUHET TË PINI TETË GOTA UJË NË DITË? ZBULONI DISA TË VËRTETA TË...

Legjendat urbane na kanë shoqëruar gjithë jetën, sidomos kur bëhet fjalë për shëndetin. Më poshtë do të gjeni një listë me disa prej pretendimeve...

FLAMURI I SHQIPTARËVE NDËR 5 MË TË VJETRIT NË BOTË

Sa herë që vjen puna për të diskutuar flamurin kombëtar, gati çdo vend i botës mburret me të tijin, për shumë arsye. Por ajo që...

ERDHI “KOMETA E KRISHTLINDJEVE”

Kometa “46P/Wirtanen” sapo ka tejkaluar kufirin e dukshmërisë me sy të lirë, por nga Shqipëria është ende e ulët në horizont. Kometa “46P/Wirtanen” po...

FJALËT E KOLEGES QË E BËNË TË NDRYSHOJË…

30-vjeçari Ashley Maxwell-Lam, menaxher projektesh, nuk niset për në punë pa veshur një palë këpucë me taka të larta. Nga kyçi i këmbës e lart...

“PARAJSA” DEL NË SHITJE, PËR VETËM 8 MILIONË DOLLARË

E kush nuk do ta donte që kishte shtëpinë e tij të pushimit, apo të banimit në një ishull, e ndërsa për shumicën e...

BEBJA LIND ME FLOKË TË ZINJ E BALUKE TË BARDHA

Një bebushe e lindur para pak ditësh, është në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale për një arsye shumë të veçantë: Ajo ka lindur...

ZBULOHET SHTËPIA LUKSOZE E SHEKULLIT TË DYTË

Një shtëpi luksoze e shekullit të dytë që daton në kohën e Perandorit Hadrian është thesari më i fundit arkeologjik i zbuluar gjatë gërmimeve...

GJËRAT QË NUK I KENI DITUR PËR “TOM & JERRY”

Tom & Jerry janë dy personazhet më të dashur të fëmijëve, por jo vetëm.

Na ndiqni

77,299FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA