16 C
Shkoder, AL

“LETRA E ZOTIT” E EINSTEINIT SHITET PËR AFRO 2.9 MILIONË DOLLARË

Letra e shkruar me shkrim dore nga Albert Einstein, në të cilën ai ballafaqohet me konceptin e fesë, është nxjerrë në ankand në Nju...

GJENDET ‘KOKA’ E ALI PASHË TEPELENËS

‘Trupi në Janinë e koka në Stamboll’.Ky është vargu i një prej këngëve më të njohura shqiptare që këndohet për nder të Ali Pashë...

NË NEPAL NJË ROBOT DO TË JETË KAMARIERI JUAJ

Kompania lokale “Paaila Technology” ka prodhuar krejtësisht e vetme Xhinxherin, një robot një metër e pesëdhjetë dhe i programuar që të kuptojë anglishten dhe...

PEMA E KRISHTLINDJEVE E NDËRTUAR ME ARKA DRURI THYEN REKORD, 18 METRA E LARTË

Një pemë Krishtlindjesh në Gjermani thyen rekordin botëror. Pema është e ndërtuar me arka druri dhe është rreth 18 metra e lartë. Instituti gjerman i...

FAKTE “INTRIGUESE” PËR DITËN E FALENDERIMEVE

Dita e falënderimeve është një festë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe festohet në të enjten e katërt të muajit nëntor, ndërsa...

ERDHI “KOMETA E KRISHTLINDJEVE”

Kometa “46P/Wirtanen” sapo ka tejkaluar kufirin e dukshmërisë me sy të lirë, por nga Shqipëria është ende e ulët në horizont. Kometa “46P/Wirtanen” po...

VAJZA HIDHET NË LIQENIN E NGRIRË

Donte të sfidonte ambientin por nuk i kishte bërë llogaritë me liqenin e akullt. Një eksperiencë e shëmtuar për një vajzë ruse, e cila...

ME PESHË 400 KG, KAPET PESHKAQENI I RRALLË NË DURRËS

Një peshkaqen i rrallë rreth 3.5 m i gjatë dhe me peshë 400 kg është kapur këtë rradhë nga peshkatarët e Durrësit . Mësohet se...

PIKTURA E FAMSHME SHITET PËR 92 MILION DOLLARË

Një pikturë e famshme e artistit të njohur Edward Hopper është shitur në një ankand në New York për një shumë marramendëse. Chop Suey u...

ÇIFTI BRITANIK QË KANË 21 FËMIJË

Duket e pabesueshme por është e vërtetë. Një çift bashkeshortësh nga Britania, që kishin menduar se do të sillnin jetë maksimumi tre pasardhës, tashmë...

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA