SHAFRANI, BIMA “ÇUDIBËRËSE”

Shafrani frenon një sëmundje të rëndë degjenerative të shikimit. Sipas një studimi të spitalit universitar Gemelli dhe i publikuar në revistën Nutrients, sindroma e...

ANKTHI I MËNGJESIT – NGA SE SHKAKTOHET DHE SI TA PËRBALLONI

Ankthi është një gërshetim i ndërlikuar emocionesh negative që përfshijë frikën e tepruar, shqetësimin apo panik të lehtë. Zakonisht shoqërohet dhe me pasoja fizike si...

ZBULOHET KOPSHTI PERSONAL I HITLERIT

Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat janë zbuluar në zonën lindore të bazës...

80 VITE SË BASHKU,ÇIFTI MË I VJETËR NË BOTË TREGON SEKRETIN E MARTESËS SË...

“Guinnes” ka kurorëzuar çiftin nga Austin, Texas si çiftin më të vjetër në botë. Mosha e tyre sëbashku arrin në 211 vjeç ndërsa në 15...

JA SI TË LUFTONI MUNGESËN E VITAMINËS D GJATË DIMRIT

Ardhja e sezonit dimëror sjell një ulje të ndjeshme në praninë e vitaminës D në organizmin tonë, nisur nga ky fakt kemi vendosur t'iu...

KËSHILLA NGA GRATË E SHËNDETSHME, KËTO JANË 5 GJËRAT QË BËJNË ÇDO MËNGJES

Le t’i themi gjërat siç janë: mëngjeset janë të vrullshme dhe me tension. Dushi, koha me fëmijët, konsumi i diçkaje të shpejtë – të...

CILAT JANË FRUTAT DHE PERIMET QË DUHET TË KONSUMONI NË NËNTOR

A ju besohet që kemi hyrë në Nëntor? Vetëm ideja e një pjate supe të ngrohtë të gatuar mirë nën rehatinë e shtëpisë të...

NJË GOTË ME LËNG SHEGE – PËR SHËNDET, FUQI DHE ENERGJI MENJËHERË

Këtë e konfirmojnë shkencëtarët sipas të cilëve, burrat dhe gratë që pijnë një gotë me lëng shege çdo ditë për 2 javë, përjetojnë një...

MJEKU QË I ZGJATI JETËN STEVE JOBS-IT KA ZBULUAR ÇDO GJË PËR SËMUNDJEN MË...

Dr. David Agus, profesor i mjekësisë tek Universiteti i Kalifornisë Jugore, është një nga onkologët më të famshëm dhe më i vlerësuari ndër amerikanë Famën...

MËLÇIA E NJERIUT ËSHTË KRIJUAR TË JETOJË 600 VJET, POR E SHKATËRROJMË PËR 60....

Një ndër faktorët më shkatërrues është konsumimi i tepërt i yndyrave shtazore dhe depozitimi i sasisë së tepërt të proteinave në mëlçi, gjë që...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA