19.7 C
Shkoder, AL

TENTOI TË KALONTE PA RADHË, RRAHIN BRUTALISHT AKTORIN

Një sherr i madh ka shpërthyer në një pikat e McDonald në Cordoba, Argjentinë, pasi një aktor i njohur u akuzua se kaloi pa radhë.

SESI TË SHTOJMË NDJEKËSIT NË INSTAGRAM

Një blogere ka treguar disa sekrete se si mund të shtoni ndjekësit në Instagram Ajo ka zbuluar mënyrën se sa lehtë është të ndryshoni pamjen e trupit tuaj në një foto.

Mbyllet restoranti i Rene Rexhepit, kuzhinierit shqiptar më të mirë në botë

Rene Rexhepi me origjinë nga Tetova është konsideruar si shefi më i mirë që udhëheq restorantin Noma më të mirë në botë. Ai ka në plan për të mbyllur restorantin e tij në Danimarkë dhe atë ta hapë në Sydney, Australi. Rexhepi do të hapë restorantin Noma në Barangaro, në periferi të Sydneyt dhe ai do të zhvendoset atje me të gjithë stafin prej 60 njerëzve, duke përfshirë të gjithe shefat, kamerierët dhe stafin tjetër.

DUBAI TANI EDHE FSHAT NËNUJOR

Mrekullitë në Dubai nuk kanë të ndalur. Së fundmi është projektuar ndërtimi i një fshati të tërë me vila nën ujore, të cilët do të ofrojnë një pamje magjepsëse nën ujë të Gjirit Persik.

ALERGJITË E PRANVERËS, SI TË MBRONI FËMIJËT TUAJ

Sy të skuqur, teshtima, dhimbje koke dhe stres, këto janë pasoja e alergjive pranverore tek fëmijët.

QË TË MOS BËHENI SPEC TË KUQ, JA ÇFARË DUHET TË DINI PËR NXIRJEN...

Para ekspozimit është mirë që të përgatisni lëkurën në mënyrë që pushimet të mos kthehen në stres për shkak të djegies.

TRENDI I RI I FLOKËVE, I PABESUESHËM

Po ju, a do guxonit?!

Vajza do martoheni …..? Ja zgjidhja me e mire.

Secili trup i përshtatet një lloji të veçantë fustani dhe anasjelltas. Do hynit dot në një masë 38 kur jeni 46? Jo. Pra zgjidhni atë që ju përshtatet dhe jo atë që është në modë.

SHEFI I NJOHUR SHQIPTAR ZBULON “PIJEN ENERGJIKE” TË ÇOBANËVE

Shefi i mirënjohur i kuzhinës shqiptare, Sokol Prenga, ishte i ftuar ne nje emision televiziv , për të folur mbi eventin e prezantimit të...

RËNIA NË PESHË, JA MËNYRA E DUHUR

Aktivitetet fizike shpesh janë të njohura në lidhje me rolin që kanë në rënien në peshë.

Na ndiqni

73,395FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA