17 C
Shkoder, AL

POLICI “BRAKTIS” PROFESIONIN, VALLËZON ME VAJZAT NË RRUGË

Ky është momenti kur një polici vendosi që të linte për një çast profesionin e tij dhe për tu argëtuar me disa vajza në rrugë.

Ecja të zgjat jetën

E ecura ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tonë, ajo ndihmon për të pasur një jetëgjatësi. Sipas një studimi shkencëtarët thonë se të qëndruarit në këmbë në vend se ulur për dy minuta çdo orë, nuk ka ndonjë benefit, por këmbimi i kohës ulur me aktivitete të lehta, si ecje apo punë shtëpie, ka një ndikim shumë të madh.

OBEZITETI, FRANCA NDALON SHITJEN PA LIMIT TË PIJEVE ME SHEQER

Restorantet dhe hapësira të tjera ku merret ushqimi në Francë janë ndaluar të ofrojnë pije të pakufizuara me sheqer, në përpjekje për të zvogëluar obesitetin.

STUDIMI/ JA SA UJË DUHET TË PIJNË FËMIJËT

Në momentin e lindjes, trupi i një foshnje përbëhet nga rreth 75% lëngj, ndërsa me kalimin e kohës uji zë 60% të trupit. Uji është...

KUJDES NGA PARFUMI, JA PSE ËSHTË I DËMSHËM

Shmangeni sa më shumë përdorimin e parfumit. Fragrancat janë të dëmshme për shëndetin, por edhe për punën tuaj.

Trendi më i fundit i ngjyrës së flokëve

Nëse më parë flokët ngjyrë ylberi ishin shumë të preferuara tashmë ky është një trend në zhdukje. Trendi më i ri për ngjyrën e flokëve është ngjyra e opalit, kjo është një ngjyrë ku do të shohim se si përzihen tonet rozë, kaltër dhe gjelbër.

BËNI KUJDES ME KËTO USHQIME, MUND TË PËRFUNDONI TË HELMUAR

Bëni shumë kjdes gjatë verës me ushqimet që konsumoni. Si pasojë e temperaturave të larta nëse ushqimi nuk konservohet në kushtet e nevojshme, mund...

HUMBI UNAZËN E DIAMANTIT NË TUALET, 9 VITE MË VONË IA KTHEN PUNONJËSI I...

Paula Stanton, 60 vjeç, mori një unazë e diamanti si dhuratë për 20-vjetorin e martesës nga bashkëshorti i saj. "CNN" shkruan se 9 vite më...

TURISTI NGA ARABIA SAUDITE MAHNIT LONDRËN ME KOLEKSIONIN E MAKINAVE TË ARTA

Një person nga Arabia Saudite që vizitoi Londrën këtë fundjavë ruajti repotacionin e tij si një nga personat më të pasur, pasi transportoi me vete një pjesë të koleksionit të makinave të tij, të gdhendura në ar.

GRATË QË ZGJOHEN HERËT NË MËNGJES RREZIKOHEN MË PAK NGA DEPRESIONI!

Gratë që zgjohen herët pasi të rriten, kanë më pak gjasa të zhvillojnë depresionin se sa ato që e duan të qëndrojnë në shtrat...

Na ndiqni

70,795FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA