5 MËNYRA PERFEKTE PËR TË MENAXHUAR ANKTHIN TUAJ GJATË SHPËRTHIMIT TË KORONAVIRUSIT

Sigurisht, frika dhe ankthi që po shkakton koronavirusit nuk është plotësisht e pabazuar. Koronavirusi po shkakton shumë vdekje nëpër botë dhe me mijëra të...

SI TË KRIJOSH NJË MJEDIS ARGËTUES GJATË VETËIZOLIMIT, KËSHILLA TË VLEFSHME PËR PRINDËRIT

Sot ishte dita e parë e vetëizolimit të shumë qytetarëve shqiptarë, pas vendimit të qeverisë për shtetrrethimin e vendit. Koronavirusi po përparon me shifra alarmante...

KORONAVIRUSI, KUJDES, KËSHILLAT E RREMA SHENDETËSORE PO MASHTROJNË QINDRA NJERËZ

Koronavirus po shfaqet në më shumë vende të botës dhe aktualisht nuk ka një kurë. Fatkeqësisht, kjo nuk ka ndaluar të jepen këshilla shëndetësore,...

PORTOKALLET APO MANDARINAT? JA CILAT JANË MË TË MIRA KUNDËR VIROZAVE

Autoritetet e shëndetit publik thonë se në Shqipëri ka një qarkullim të virozave respiratore dhe rrufës. Përveç higjenës që ndihmon në parandalimin e shpërndarjes së...

EKSPERTËT TREGOJNË SI TË PËRGATITENI PËR NJË SHPËRTHIM TË MUNDSHËM TË KORONAVIRUSIT

Lani duart. Mbani me vete një dizinfektues me vete. Merrni ndonjë ilaç për të parandaluar gripin. Ekspertët ofrojnë këshilla praktike se si të përgatiteni...

LËNGJET QË KANË MË SHUMË VITAMINË C DHE PËRFITIMET PËR SHËNDETIN

Njeriu ka nevojë për vitaminën C në çdo ditë të jetës së tij. Kjo vitaminë e rëndësishme për rritjen dhe riparimin e çdo indi dhe...

PAS BREXIT, KRYEMINISTRI FIRMOS EDHE DIVORCIN, 4 MLN PAUND I IKIN NGA PASURIA

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson i ka dhënë fund martesës së tij me Marina Wheeler, me të cilën nuk bashkëjetonte prej dy vitesh. Johnson nuk...

A EKZISTON VARËSIA NDAJ KARBOHIDRATEVE? JA ÇFARË DUHET TË DINI

A jeni i varur nga karbohidratet? A jeni një nga ata persona që nuk mund t’u rezistoni ushqimeve të shpejta? Çdo herë që kaloni pranë...

SFIDA E RE NË “TIK TOK” PROBLEM PËR PRINDËRIT

Këtu është një tjetër sfidë e rrezikshme që shkon virale në aplikacionin me video të shkurtër TikTok. E quajtur “shkelës të kafkës”, sfida e...

DASHURIA NUK EKZISTON VETËM TEK NJERËZIT, POR EDHE TEK KAFSHËT

Shën Valentini njihet si festa e të dashuruarve, ku shumë persona i bejnë dhurata përsonit që duan, i shprehin dashurinë apo respektin që kanë...

BOTA