18 C
Shkoder, AL

SHESIN SHTËPINË PËR TË NISUR UDHËTIMIN NËPËR BOTË ME NJË KAMION USHTARAK

Një çift austriak ka shitur gjithçka që përbënte pasurinë e tyre, për të ndërmarrë përsipër një udhëtim nëpër të gjithë botën me një kamion...

SHQIPTARJA, BERBERJA E PREFERUAR E BURRAVE ZVICERANË

Shqiptarja Jesma Saliu është një nga ato gra që tashmë ka thyer tabunë se profesioni i berberëve është një punë që mund të bëhet...

RISI DHE TEKNOLOGJI, JA ÇFARË NDODHI NË 2018

Bus bunching", alegoritmi që do të eleminojë vonesat e autobuzëve Fenomeni mbarëboteror i pritjeve të gjata në stacionet e autobuzit, i njohur me emrin "bus...

AJRI I NDOTUR SHKAKTON LODHJE DHE I BËN NJERËZIT MË BUDALLENJ

Shkencëtarët kanë paralajmëruar për ndikimin e emetimeve të gazeve të dëmshme në aftësitë njohëse njerëzore dhe hulumtimet tregojnë se deri në vitin 2100 do...

DËSHIRON TË JETË PJESË E STRUKTURAVE, VOGËLUSHI NGA BATHORJA SURPRIZOHET NGA POLICIA E SHTETIT

Policia e Shtetit ka surprizuar këtë të shtunë një fëmijë të vogël në Bathore, i cili dëshiron të jetë në të ardhmen pjesë e...

SHPËTOI FQINJËT NGA RRËNOJAT PAS TËRMETIT, MEDIAT ITALIANE JEHONË MURATORIT SHQIPTAR

Një ditë pas tërmetit 4.8 ballë që goditi Italinë, mediat vendase i japin jehonë një shqiptari që u kthye në heroin kurajoz të ditës. Gazmed...

10-VJEÇARI JEP PËR BAMIRËSI PËR FAMILJET NË NEVOJË KURSIMET E NJË VITI

Familja i jepte para çdo ditë për të konsumuar ushqime në shkollë, por 10-vjeçari Renato Ruko nga fshati Strum i Roskovecit nuk i ka...

S’U KËNAQ ME DHURATAT E KRISHTLINDJEVE, FËMIJA DENONCON BABAGJYSHIN NË POLICI

U zgjua mëngjesin e Krishtlindjeve dhe vrapoi me padurim për tek pema që të hapte dhuratat. Por, pakoje pas pakoje, kuptoi se Babagjyshi nuk kishte...

SHQIPTARË NË GJUETI, FOTO HISTORIKE NGA BIBLIOTEKA E KONGRESIT

Në foton e publikuar nga ambasada amerikane shfaqet një grup burrash shqiptarë gati për të filluar gjuetinë për derra të egër. Pantallonat e tyre të...

‘LETRA GJETHE’ QË NUK ‘VDES’ KURRË

fundmi 'letrën e gjethes', që ka në përbërje të saj fara të ndryshme bimësh. Kjo letër e krijuar në mënyrë artizanale edhe nëse hidhet...

Na ndiqni

72,169FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA