28 C
Shkoder, AL

STUDIM/ PËR 1 ORË VRAP JETONI DERI NË 7 ORË MË SHUMË

Studimet e fundit kanë treguar se për çdo orë vrap mund të jetoni më gjatë. Personat që vrapojnë rregullisht jetojnë përafërsisht tre vite më shumë...

GRUAJA PAGUAN MAKINËN E RE ME 66 QESE PLOT MONEDHA

Stafi i një dyqani për shitjen e makinave mbetën pa fjalë kur një kliente shkoi me 66 qese plot qindarka për të paguar. Pasi porositi...

10 arsyet pse duhet të kemi në shtëpi një mace ose maçok

Kush ka thënë se vetëm qeni mund të jetë miku më i mirë i njeriut? Edhe macja mund ta përmirësojë jetën tonë dhe të na bëjë shoqëri. Zbuloni më poshtë se përse duhet të keni një mace në shtëpinë tuaj .

Krishtelindjet po vijne ja 10 ide per zbukurimin e pemëve

Çdo vit, sa herë që afrojnë festat e fundvitit, të gjithë ne fillojmë të mendojmë se si do ta zbukurojmë pemën tonë të Krishtlindjeve.
Për tju lehtësuar sadopak punën, po ju këshillojmë 10 ide origjinale, për ta bërë vetë pemën tuaj të Krishtlindjeve, duke krijuar një atmosferë të veçantë.

DIETA PAS FESTAVE, KËSHILLAT NGA DIETOLOGËT

Festat kaluan e pikërisht tani është koha të mendojmë si të heqim kilet e tepërta. Megjithëse një shprehje e njohur thotë që mëngjesin haje si perandor, drekën si mbret dhe darkën si lypsar, gjatë ditëve të festave pakkush e mbajti parasysh këtë gjë. Kemi ngrënë si mbretër e perandorë, po tani? “Duhet të jemi shumë të kujdesshëm që sot dhe t’i nënshtrohemi regjimit të përditshëm me vakte të vogla dhe të shpeshta, të shmangim produktet shtazore në formën e mishit, sallameve dhe proshutave.

Stili perfekt për ketë sezon fundi xhins !!

Fundet xhins janë stili trend më i fundit këtë sezon.

KËRKOHET NË GJITHË EUROPËN, SHTIREJ SI MILIARDER, VIDHTE FEMRAT QË JOSHTE

Një vajzë 29-vjeçare nga Norvegjia ka folur hapur në media për të demaskuar një mashtrues që tani po kërkohet në shumë vende të Europës. Ajo...

ALERGJITË E PRANVERËS, SI TË MBRONI FËMIJËT TUAJ

Sy të skuqur, teshtima, dhimbje koke dhe stres, këto janë pasoja e alergjive pranverore tek fëmijët.

TRUPIT TË NJERIUT I SHTOHET NJË TJETËR ORGAN

Në 78 organet që përbëjnë trupin e njeriut, tanimë mund të shtojmë një tjetër: “mesentery”.

FLAMURI SHQIPTAR EDHE NË ÇANTAT E MARKËS SË NJOHUR LOUIS VUITTON

Simboli i shqiponjës dy krenare, kohëve të fundit është bërë ndër simbolet më të famshme në botë, janë artistët shqiptarë që me plot krenari...

Na ndiqni

75,622FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA