VIDEOJA MË E BUKUR E REALIZUAR PËR KRISHTLINDJE KËTË VIT

Reklama e Krishtlindjes për këtë vit nga John Lewis është bërë shumë e njohur këtë vit. Videoja bazohet në miqësinë e një vajze të vogël...

FEMRAT NË SHQIPËRI MË TË EDUKUARA SE MESHKUJT

Një studimi i realizuar nga Kombet e Bashkuara i quajtur “Gratë në shkencë”, tregon se në Shqipëri ka më shumë gra të shkolluara se sa meshkuj.

Trup si J.Lo ja receta

Bukuria e J.Lo-së, fshihet pas kësaj menyje.

LAJM I KEQ PËR PERSONAT QË BËJNË “SELFIE”, TË DHËNA SHOKUESE

Rrallë gjen dikë sot që nuk e bën një "selfie", të cilat janë kthyer tashmë në modë.

VETMIA VRET MË SHPEJT SE OBEZITETI

Vetmia është më vdekjeprurëse se obeziteti dhe duhet të konsiderohet si një rrezik për shëndetin publik, paralajmërojnë ekspertët. Personat asocialë kanë një rrezik prej 50%...

DISA VESE QE NA SHKATERROJNE DHEMBET

Dhëmbët e shëndetshëm janë një ndër synime tona kryesore, për këtë është e rëndësishme që për to jo vetëm të kujdesemi përmes larjes, por dhe të shmangim disa vese që kanë një ndikim negativ në shëndetin e tyre.

Ja përse femrat i duan meshkujt me mjekër

 Femrat tërhiqen më shumë nga djemtë me mjekër apo me mustaqe dhe për këtë e ka disa arsye.

KOLEGËT ME PUSHIME DHE JU NË PUNË? JA DISA MËNYRA PËR TA MENAXHUAR KËTË...

Sipas një studimi të fundit të kryer nga Business Insider dhe LinkedIn, një në katër kolegët tuaj nuk ndihen aspak mirë ku ju shkoni...

DIETOLOGËT: MOS KONSUMONI MË BANANE NË MËNGJES

Mëngjesi pavarsisht se është vakti më i rekomandueshëm për të ngrënë, shumë shpesh behet e pamundur për shkak të kohës, apo shkaqevë të tjera.

RËNIA NË PESHË, JA MËNYRA E DUHUR

Aktivitetet fizike shpesh janë të njohura në lidhje me rolin që kanë në rënien në peshë.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA