15 C
Shkoder, AL

Pse bëjme cheers

Jemi të sigurt që edhe tek ju, asnjë darkë, festë, martesë, aheng nuk kalon pa dolli apo pa i cakërruar gota. A keni menduar ndonjëherë se kush e ka shpikur cakërrimin e gotave dhe çfarë do të thotë kjo në të vërtetë?

10 Fakte te çuditshme për hënën e plotë

Ja 10 faktet për Hënën e plotë

1. Faza e Hënës së plotë ndodh atëherë kur ajo është në anë të kundërt me Tokën nga Dielli, si dhe kur të tre planetët vendosen në një vijë të drejtë. E parë nga Toka, ana më e afërt e Hënës ndriçohet plotësisht nga Dielli, duke i dhënë pamjen e saj rrethore

Filmat më të mire te vitit 2014

Shumë filma janë prodhuar përgjatë këtij viti dhe shumë prej tyre mund të mos i keni parë, ose çfarë keni parë mund t'ju kenë pëlqyer ose jo.
Më poshtë janë të renditur 10 titujt e filmave më të mirë të vitit 2014 

Arti i gatimit ja 10 ide per te lehtesuar pergatitjen e tyre

Të kursesh kohë në kuzhinë është diçka mjaft e dobishme, dhe këtë më mirë se kushdo e dinë femrat.Këto janë disa truke , të cilat do tju bëjnë që të fitoni kohë gjatë gatimit si dhe do ti bëjnë gatimet tuaja më të shijshme.

Krishtelindjet po vijne ja 10 ide per zbukurimin e pemëve

Çdo vit, sa herë që afrojnë festat e fundvitit, të gjithë ne fillojmë të mendojmë se si do ta zbukurojmë pemën tonë të Krishtlindjeve.
Për tju lehtësuar sadopak punën, po ju këshillojmë 10 ide origjinale, për ta bërë vetë pemën tuaj të Krishtlindjeve, duke krijuar një atmosferë të veçantë.

Kaska rozë më e kushtueshme në botë

Një kaskë rozë me firmat e 12 kampionëve të motoçiklizmit është shitur në ankand për 225 000 euro duke u bërë kështu kaska më e shtrenjtë në botë.Të ardhurat nga shitja e saj do të shkojnë për luftën kundër kancerit dhe për këtë arsye kjo kaskë ka marrë emrin “STOP CANCER”.

Nxjerrë në shitje çmimin Nobel për të mbijetuar

Varfëria i prek të gjithë, qoftë dhe ata që i kanë dhënë njerëzimit shumë përmes zbulimeve të tyre të mëdha.Biologu i famshëm Xhejms Uatson ka nxjerrë në shitje Çmimin Nobel pasi nuk ka mënyrë tjetër për të mbijetuar.

Viti 2014, është viti më i nxehtë në 130 vitet e fundit

10 muajt e parë të vitit 2014 kanë qenë më të nxehtit e historisë, që kur kanë nisur të regjistrohen të dhëna mbi klimën rreth 130 vjet më parë, sipas të informacioneve nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA).

Ngjyra e zeze protagoniste në thonj

Besojini ngjyrave të errëta në thonj për sezonin vjeshtë-dimër 
E zeza është protagonisja kryesore, por nuk lë pas as ngjyrat metalike.
Krijoni ngjyra të theksuara me stil të plotë dhe sa më të errët.

Këshilla dhe Truke për flokë më të dendur

Flokët e dendur janë armë suksesi, por duke qenë që janë gjenet që kontrollojnë dendësinë e tyre, pak na ngelet në dorë.Megjithatë disa truke specialistësh do të ndihmojnë të fitosh maksimumin nga ajo që ke

Na ndiqni

70,615FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA