18 C
Shkoder, AL

Arti i gatimit ja 10 ide per te lehtesuar pergatitjen e tyre

Të kursesh kohë në kuzhinë është diçka mjaft e dobishme, dhe këtë më mirë se kushdo e dinë femrat.Këto janë disa truke , të cilat do tju bëjnë që të fitoni kohë gjatë gatimit si dhe do ti bëjnë gatimet tuaja më të shijshme.

Krishtelindjet po vijne ja 10 ide per zbukurimin e pemëve

Çdo vit, sa herë që afrojnë festat e fundvitit, të gjithë ne fillojmë të mendojmë se si do ta zbukurojmë pemën tonë të Krishtlindjeve.
Për tju lehtësuar sadopak punën, po ju këshillojmë 10 ide origjinale, për ta bërë vetë pemën tuaj të Krishtlindjeve, duke krijuar një atmosferë të veçantë.

Kaska rozë më e kushtueshme në botë

Një kaskë rozë me firmat e 12 kampionëve të motoçiklizmit është shitur në ankand për 225 000 euro duke u bërë kështu kaska më e shtrenjtë në botë.Të ardhurat nga shitja e saj do të shkojnë për luftën kundër kancerit dhe për këtë arsye kjo kaskë ka marrë emrin “STOP CANCER”.

Nxjerrë në shitje çmimin Nobel për të mbijetuar

Varfëria i prek të gjithë, qoftë dhe ata që i kanë dhënë njerëzimit shumë përmes zbulimeve të tyre të mëdha.Biologu i famshëm Xhejms Uatson ka nxjerrë në shitje Çmimin Nobel pasi nuk ka mënyrë tjetër për të mbijetuar.

Viti 2014, është viti më i nxehtë në 130 vitet e fundit

10 muajt e parë të vitit 2014 kanë qenë më të nxehtit e historisë, që kur kanë nisur të regjistrohen të dhëna mbi klimën rreth 130 vjet më parë, sipas të informacioneve nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA).

Ngjyra e zeze protagoniste në thonj

Besojini ngjyrave të errëta në thonj për sezonin vjeshtë-dimër 
E zeza është protagonisja kryesore, por nuk lë pas as ngjyrat metalike.
Krijoni ngjyra të theksuara me stil të plotë dhe sa më të errët.

Këshilla dhe Truke për flokë më të dendur

Flokët e dendur janë armë suksesi, por duke qenë që janë gjenet që kontrollojnë dendësinë e tyre, pak na ngelet në dorë.Megjithatë disa truke specialistësh do të ndihmojnë të fitosh maksimumin nga ajo që ke

Dobësohuni duke ngrënë çdo 12 orë

 Për të humbur në peshë, mjafton që ju të konsumoni dy vakte në ditë.
Studiuesit edhe një herë tjetër i mëshojnë faktit për ndjekjen e një regjimi dietik të shëndetshëm.

10 arsyet pse duhet të kemi në shtëpi një mace ose maçok

Kush ka thënë se vetëm qeni mund të jetë miku më i mirë i njeriut? Edhe macja mund ta përmirësojë jetën tonë dhe të na bëjë shoqëri. Zbuloni më poshtë se përse duhet të keni një mace në shtëpinë tuaj .

15 gënjeshtra që i dimë si të vërteta

Janë një sërë gjërash, të cilat ekzistojnë si mite dhe dihen nga njerëzit se janë të vërteta, por se në fakt janë gënjeshtra.Ja 15 gënjeshtra që i dimë si të vërteta

Na ndiqni

73,512FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA