SIMPTOMAT E GRIPIT SEZONAL, JA SI TA LUFTOJMË PA ILAÇE

Gripi është një infeksion akut viral, i cili shpërhapet në mënyrë të lehtë nga një person në tjetrin.

URAT MË TË BUKURA NË BOTË, QË KALOJNË KUFIJTË NDËRKOMBËTARË

Shumica e këtyre urave janë konsideruar si monumente dhe janë një pjese jetike e infrastrukturave të rajoneve ne botë.

SESI TË SHTOJMË NDJEKËSIT NË INSTAGRAM

Një blogere ka treguar disa sekrete se si mund të shtoni ndjekësit në Instagram Ajo ka zbuluar mënyrën se sa lehtë është të ndryshoni pamjen e trupit tuaj në një foto.

TOKIO JU FTON TË SHIJONI MREKULLINË E PRANVERËS

Me ardhjen e pranverës Tokio ju fton të admironi një ndër traditat më të bukura të saj: Lulet e qershisë.

BRENDA BOTËS SEKRETE TË KALORËSVE TEMPULLARË

Këto fotografi tregojnë shpellat e famshme mbi 700 vjeçare në Shropshire të Britanisë së Madhe.

TË VARUR NGA RRJETET SOCIALE? KËTO JANË 10 PASOJAT QË SJELLIN ATO

Rrjetet sociale janë bërë pjesë e hidhur e realitetit tonë.

RAI “ÇMENDET” PAS TË RIUT MË TË PASUR NË SHQIPËRI

Fatmir Hysenbelliu është shndërruar në personazhin më të klikuar të mediave sociale dhe portaleve online.

PEMËT QERSHI E BËJNË KËTË QYTET TË DUKET MAGJIK

Lulet në qytetin e Kawazu çelin një muaj më para se në pjesën tjetër të Japonisë.

TRENDI MË I “ÇMENDUR” I MOMENTIT PËR VAJZAT

Disa i kanë dhe nuk i duan, të tjera i duan por nuk i kanë! Por këto femra e kanë gjetur një zgjidhje tashmë.

ARSYEJA PËRSE DUKA WILLIAM DHE KATE NUK I KAPIN DUART NË PUBLIK

Duka dhe dukesha e Cambridge janë shumë të lidhur me njëri-tjetrin, por ekspertët e gjuhës së trupit kanë zbuluar përse ata nuk ecin të kapur për dore në publik.

BOTA